Apdovanojimas – su kartėlio prieskoniu

Iš ekspedicijų Gintautas Alekna yra sukaupęs unikalų foto- ir vaizdo medžiagų archyvą, kuriuo dalijasi su visuomene. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Daugelį metų lietuvių tremties vietas Sibire tyrinėjantis, ekspedicijų lietuvių tremties vietomis organizatorius ir vadovas mažeikiškis Gintautas Alekna atsisakė važiuoti į šeštadienį Seime vykusį Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienoms skirtą minėjimą. Tai mažeikiškio protestas prieš Lietuvos kultūros tarybos sprendimą neskirti finansavimo bendrijai „Lemtis“ šiemetinei ekspedicijai į Krasnojarsko kraštą organizuoti.

Žiniasklaidos „gyvąja Sibiro enciklopedija“ vadinamas G. Alekna į minėjimą gavo vardinį kvietimą, bet sakė ten nevažiavęs, kadangi yra ne juokais įsižeidęs: bendrija „Lemtis“ šiemet švenčia veiklos 25-metį, ir visa tai, kas sukaupta Lietuvoje iš tremties vietų, yra jos nuopelnas. Kitai, labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ organizuojamai ekspedicijai „Misija Sibiras“, Lietuvos kultūros taryba šiemet skyrė 100 tūkstančių litų. Be to, juos dar remia Užsienio reikalų ministerija ir kitos valstybinės institucijos bei privačios organizacijos.
G. Aleknos teigimu, apie neigiamą bendrijos „Lemtis“ atžvilgiu sprendimą informuotas Seimas, Seimo kancleris, Prezidentūra ir kitos institucijos.
„Kiek žinau, iš Prezidentūros yra gautas kreipimasis Kultūros taryboje, tad kuo čia baigsis, sunku pasakyti. Pirmiausia mes labai stipriai vėluotume su šių metų planais, nes pinigų klausimas, kad galima būtų normaliai paruošti ekspediciją, turėjo būti išspręstas ankstyvą pavasarį. Tam, kad važiuotum į ekspediciją dirbti rimtai, o ne pinigų švaistyti, reikia jai iš anksto rimtai ruoštis“, – įsitikinęs pašnekovas.
Situaciją, kodėl bendrijai „Lemtis“ neskirtas finansavimas, aiškinosi ir „Santarvė“. Apie tai skaitykite antradienio laikraštyje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto