Apdovanojimų komisija pasiūlė premijų laureatus

Pedagogė Danutė Komovienė ir Mažeikių meno festivalio meno vadovas Džeraldas Bidva.

Ketvirtadienį Mažeikių rajono savivaldybės apdovanojimų komisija išrinko kandidatus Mažeikių krašto kultūros ir Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijoms gauti.

Įvertinimai – už nuopelnus kultūrai ir bendruomeninę veiklą

Apdovanojimų komisijos nariai vienbalsiai pasisakė už Krašto kultūros premijos skyrimą tarptautinio Mažeikių meno festivalio meno vadovui Džeraldui Bidvai – smuikininkui, ilgamečiam kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“, Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteriui.

Premija jam suteikiama už išskirtinį indėlį mūsų krašte puoselėjant aukštąją kultūrą ir profesionalųjį meną, krašto kūrėjų vardo garsinimą, jaunųjų talentų, žymiausių Lietuvos ir užsienio šalių meno kolektyvų pristatymą tarptautinio Mažeikių meno festivalio klausytojams. Kartu pažymima D. Bidvos ilgametė ir reikšminga kultūrinė veikla, Mažeikių vardo garsinimas šalyje ir pasaulyje.

Komisijos balsų dauguma nuspręsta Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija apdovanoti pedagogę Danutę Komovienę, Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos „Carito“ reikalų vedėją. Mažeikiškė premijuojama už ilgametį ir nuoširdų darbą su socialinę atskirtį patiriančiais asmenimis, neatlygintiną pagalbą ukrainiečiams integruotis į rajono bendruomenę, savanorystės idėjų platinimą bei jaunų žmonių įtraukimą į šią veiklą.

Turi patvirtinti Savivaldybės taryba

Savivaldybės administracija informavo, kad Krašto kultūros premijai buvo pateikta viena paraiška-pasiūlymas, Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijai – trys.

Apdovanojimų komisijos siūlomas kandidatūras svarstys Savivaldybės tarybos nariai, Taryba priims galutinį sprendimą.

Mažeikių krašto kultūros premija skiriama už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą Mažeikių krašte. Premijos dydis – 1,5 tūkst. eurų.

Rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premija skiriama už rašytojos atminimo puoselėjimą, jos pradėtos labdaringos, altruistinės veiklos tęsimą, literatūrinius pasiekimus. Premijos dydis – 1 tūkst. eurų.

Premijos mokamos iš savivaldybės biudžeto asignavimų. Asmeniui jos gali būti skiriamos tik vieną kartą.

Asta ŠILAITYTĖ

7 Atsakymai į “Apdovanojimų komisija pasiūlė premijų laureatus”

 1. ! parašė:

  Amerikonu patarnautojus reikia apdovanoti tokia politika šios valdžiukes.

 2. Komisijos žadintuvas parašė:

  Jei nugalės padorumas,prisiminkime nuoširdžiai dirbusią kraštotyros srityje p.Ziną Čekauskaitę.

 3. Jolanta parašė:

  Nelabai suprantu, kas sieja labdaringa organizacija “Caritas” ir rasytojos premija. Nu visiskas absurdas. Rasytojos premija turi buti skirta zmogui, susijusiam su literaturine kuryba. Prie ko cia labdara?

 4. Galvojjantis parašė:

  Siūlau apdovanoti ilgametę,darbui atsidavusią ir žmones mylinčiai Reginą Valantytę,vietoj nė prie ko D.Komovienės.

 5. valia parašė:

  Dėkui už D.Komovienę, tačiau kur ji susisiekia su rašytoja .Pečkauskaite. Dagyvenom kad nesugebam prigalvoti adovanojimų.

  1. Nelaimė parašė:

   gal kokia neganda Komovienei,gal pašalpa tokia forma.Visko nutinka gyvenime.

  2. Taksistas parašė:

   užtenka Danutei K.makaliuotis apie pazomatį ,dar būti “ konservatore“ ir begaliniai nuopelnai vadinasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto