Apdovanojimų komisijos sprendimas – po prieštaringų diskusijų

Ričardas Grušas (kairėjė) ir Gintautas Alekna. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien vykusiame pirmajame šių metų Savivaldybės apdovanojimų komisijos posėdyje svarstyti trys klausimai.
Nuspręsta, kokį kandidatą Garbės piliečio vardui komisija teiks Mažeikių rajono savivaldybės tarybai. Nutarta šiemet neskirti garbės ženklo „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“. Balsuota už tai, kokiems kraštiečiams, savo darbais bei įgyvendintomis iniciatyvomis garsinantiems Mažeikius, bus įteiktos nominacijos.

Buvo du kandidatai

Dar praėjusiais metais apdovanojimų komisija sulaukė 2 paraiškų-pasiūlymų, kam būtų galima suteikti 2021 metų Mažeikių garbės piliečio vardą.
Kandidatais buvo pasiūlyti: teleoperatorius, fotografas, keliautojas, ekspedicijų į tremties vietas organizatorius ir vadovas, bendrijos „Lemtis“ narys Gintautas Alekna ir Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro mišraus choro „Draugystė“ vadovas, tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai“ meno vadovo pavaduotojas, Mažeikių Rotary klubo narys Ričardas Grušas.
Kaip ir kasmet, siekiant išsiaiškinti visuomenės nuomonę, Savivaldybės interneto svetainėje lapkričio 20–gruodžio 15 dienomis vyko apklausa.
Dauguma apklausos dalyvių pasisakė „už“ G. Aleknos kandidatūrą.

Atsižvelgta į visuomenės nuomonę

Tarp komisijos narių kilo diskusija, ar atsižvelgti į rekomendacinio pobūdžio gyventojų apklausos rezultatus ir teikti rajono tarybai svarstyti G. Aleknos kandidatūrą, ar vis tik pačiai komisijai balsuoti ir nuspręsti, kurio mažeikiškio kandidatūrą teikti Tarybai.
Virginijos Eidimtienės nuomone, pakeisti sąlygas būtų neteisinga. „Man tada kyla klausimas: ką reiškia visuomenės balsas, jei už vieną iš kandidatų balsuota du kartus daugiau nei už kitą, tačiau į visuomenės balsavimo rezultatus nebus atsižvelgta. Tada kam klausėme, jeigu šitoks didelis balsų skirtumas neturi įtakos?“ – argumentus išsakė šios komisijos ir Savivaldybės tarybos narė.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus, gindamas gyventojų išreikštą nuomonę, priminė, kad yra renkamas ne šiaip kažkuo rajonui nusipelnęs asmuo, o Garbės pilietis. Todėl svarbu yra ne tik nuveikti geri darbai, bet ir kandidatų garbė, moralė.
„Visuomenės balsas yra toks. Ir kyla klausimas, kodėl jis yra būtent toks. Todėl, kad mes kai ko nežinome. Jeigu žmonės žino apie teigiamą pusę, yra vieno iš kandidatų ir kita pusė – pradedant finansiniu skandalu, baigiant triukšmingu atleidimu iš darbo. Tai gal dėl to visuomenė taip ir nubalsavo. Plius paskutiniai dalykai, susiję su „kovidu“, – kalbėjo A. Stonkus.
Komisijos narių dauguma pasisakė už tai, kad Tarybai būtų teikiamas sprendimas dėl G. Aleknos kandidatūros.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto