Apie afrikinį kiaulių marą – faktais ir skaičiais

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiemet afrikinis kiaulių maras (AKM) buvo nustatytas pusšimtyje Lietuvos komercinių ir nekomercinių ūkių. Ne išimtis ir mūsų rajonas, kuriame šiuo metu – 5 šios ligos židiniai.
Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos iniciatyva į informacinį renginį buvo sukviesti rajono seniūnijų atstovai, girininkai, ūkininkai – išklausyti informacijos, pasitarti, ko imtis, kad ligos užkratas neplistų.

Nukentėjo ir mūsų rajono augintojai

Lietuvoje AKM siaučia ketverius metus. Šiemet nuo jo nemažai nukentėjo ir Mažeikių bei Akmenės rajonai.
Jeigu Mažeikių rajone per šiuos metus užfiksavus 5 naujus maro židinius buvo sunaikinta apie 50 kiaulių, kaimyniniame Akmenės rajone nuostoliai kur kas didesni. Ten šiuo metu yra 7 ligos židiniai – vienas jų rugpjūtį nustatytas didžiuliame kiaulių komplekse. Lokalizuojant maro židinius kaimyniniame rajone iš viso sunaikinta apie 24 tūkst. kiaulių.
„Nesakome, kad kiaulių laikyti negalima. Galima. Tik reikia laikytis biosaugos reikalavimų, nenešioti kiaulių maro užkrato“, – sakė Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Vaidotas Sungaila.

Maras „įsisuka“ pas tvarkingus

Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Virginijus Grigaliūnas teigė, kad 2007 metų AKM viruso agresyvumas nesilpsta. „Gydymo nuo šio maro nėra, vakcina nesukurta. Virusas mutuoja, sparčiai keičiasi, todėl kiaulėms, šernams nesusiformuoja imunitetas nuo šios ligos“, – kalbėjo specialistas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto