Apie tvarumo patirtis ir galimybes – seminare Danijoje

Darželio erasmus+ projekto pristatymas

Odensėje, Danijoje vyko tarptautinis seminaras „Education for sustainable development“. Jame dalyvavo 45 dalyviai iš 19 šalių, tarp jų – 3 pedagogai iš Lietuvos.
Seminaro tikslas buvo pasisemti naujų idėjų, praktinių pavyzdžių tvarumo tema, kuriuos būtų galima integruoti savo ugdymo procese bei susirasti partnerių tolimesniems projektams.

Pirmąją dieną Sune Christian Weile, projekto vadovas, pristatė nacionalinės švietimo agentūros Danijoje siekius. Toliau sekė pranešimas apie Erasmus+ programos galimybes, kaip šią programą galima pasitelkti švietimo įstaigose ir kurios tinkamiausios skirtingiems projektams.

Seminaro metu išgirdome įvairių Danijos mokyklų patirčių tvarumo projektuose. Dauguma mokyklų skiria daug dėmesio šiai temai ir susikuria tvarumo planus, kuriuos vykdo, nes nori užauginti sąmoningą pilietį, kuriam rūpėtų gamta, ekologija, tvarumas. Savo patirtimi dalijosi tiek ikimokyklinio ugdymo, tiek bendrojo ugdymo įstaigos.

Sužinojome apie daniško ugdymo ypatumus. Lankėmės privačiame darželyje, kurios vadovas pristatė tvarumo tema įgyvendintą Erasmus+ projektą „A longer life on Earth“. Papasakojo apie įgyvendintas veiklas, tėvų įtraukimą į ugdymą, pamatėme ir darželio erdves.

Klausėmės Middelfart miesto pavyzdžių, kaip ugdymo įstaigose skatinamas tvarumo ugdymas. Šis miestas teikia ir kursus kitų šalių mokytojams, organizuoja „Climate festival“ renginį, kuriame dalyvaus 30 tūkstančių žmonių.

Seminare išgirdome naujų dalykų, susipažinome su daniško ugdymo sistema, tačiau vienas iš svarbiausių dalykų – jog visi seminaro dalyviai dalijosi savo šalių patirtimi, galėjome palyginti, kuo mūsų ugdymo sistemos panašios, kaip visi bandome integruoti tvarumo temą į savo ugdymą, siekiant ugdyti sąmoningesnę, atsakingesnę gamtai asmenybę, bei tikimės, jog užsimezgusios pažintys pavirs į bendrus projektus.
Donata Liauksminaitė
Mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto