Apklausa: 2 proc. Lietuvos gyventojų dažnai neturi maisto

Daugiau kaip 350 tūkst. Lietuvos gyventojų teigė neturėdavę pakankamai maisto. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

2 proc. Lietuvos gyventojų teigė per pastaruosius 12 mėnesių dažnai neturėdavę pakankamai maisto pavalgyti.
Šį faktą atskleidžia pasaulinės apklausos duomenys.

Dešimtadalis turėjo problemų

Lietuvoje 76 proc. gyventojų teigia per pastaruosius 12 mėnesių nebadavę niekada, 11 proc. – retai, bet turėję situacijų, kai nebūdavo pakankamai maisto pavalgyti. 10 proc. tvirtino, kad kartais susiduria su tokia situacija.
88 proc. pasaulio gyventojų (apie 840 mln.) per pastaruosius 12 mėnesių nebadavo, 2 proc. – buvo atsidūrę situacijose, kai neturėdavo pakankamai maisto pavalgyti, o tarp jų 3 proc. teigė, kad jie dažnai neturėdavo ką valgyti ir badaudavo.

Tarp sočiausių šalių nepatenkame

Apklausos metu respondentams buvo užduodamas klausimas „Ar per pastaruosius 12 mėnesių buvo atvejų, kai jūs ir jūsų šeima neturėjo pakankamai maisto pavalgyti?“
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė pažymi, jog Lietuvos bado nebuvimo indeksas šiek tiek aukštesnis nei pasaulio vidurkis (atitinkamai 89 proc. ir 88 proc.).
„Tačiau Lietuva nepatenka tarp 14 šalių (iš 57 valstybių), kurios turi aukščiausią bado nebuvimo šalyje indeksą – 95 proc. Galima suskaičiuoti, kad daugiau kaip 350 tūkst. Lietuvos gyventojų per pastaruosius 12 mėnesių teigė dažnai ar kartais neturėdavę pakankamai maisto pavalgyti“, – sakė ji.

Tūkstantis respondentų

Apklausa buvo atlikta 57 valstybėse. Ją atliko seniausia visuomenės nuomonės apklausų atlikėjų asociacija „Win-Gallup International“.
Lietuvoje apklausą vykdė „Win/Gallup International“ asociacijos narė UAB RAIT. Tyrimo metu buvo apklausta per 1000 15-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojų. Apklausa vyko 2011 m. gruodžio mėnesį.

One Reply to “Apklausa: 2 proc. Lietuvos gyventojų dažnai neturi maisto”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Nesuprantu? Neaisku,kuo norimasi maitintis? Yra ,tikrai pigiu ir vertingu maisto produktu. Tik reikia paciam gamintis,juk ir sveikiau ir pigiau. Na ,jeigu kasdien valgyti kiaulienos kepsnius ar gaidi,tai jau,atsiprasau?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto