Apklausa atskleidė maisto gaminimo namuose įpročius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Spalio 16-ąją buvo minima Pasaulinė maisto diena. Šia proga lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ atliko lojalių savo pirkėjų apklausą, atskleidusią, kaip dažnai jie ruošia maistą namuose.

Atlikta apklausa

Pastebėta, kad dažniausiai lietuviai sėda prie namuose savo ruoštos vakarienės stalo, tačiau kas dešimtas apklausos dalyvis nurodė, kad apskritai namuose maisto negamina arba tai daro labai retai.
„Maximos“ apklausos rezultatai rodo, kad dažniausiai žmonės namuose gamina vakarienę – net 82 proc. Pietus ruošia 69 proc., o pusryčius – 55 proc. apklaustųjų.
„Daugybė šeimų visoje Lietuvoje drauge prie stalo gali susėsti tik po dienos darbų, todėl bendra vakarienė ir jos ruošimas yra tam tikro svarbaus ritualo dalis. Savo ruožtu mes visada stengiamės užtikrinti, kad apsipirkimas būtų sklandus, patogus ir greitas, o klientai lengvai rastų visų norimų produktų“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.
Rugsėjo mėnesį atliktoje apklausoje dalyvavo daugiau kaip 5 tūkst. didžiausio Lietuvos prekybos tinklo pirkėjų. 60 proc. apklaustųjų nurodė, kad maistą namuose gamina kasdien, o 36 proc. – tik kelis kartus per savaitę.

Gamina retai

11 proc. respondentų nurodė, kad patys namuose maisto praktiškai negamina.
„Ši pirkėjų grupė, kurie patys namuose gamina retai, yra linkę dažniau rinktis siūlomo jau paruošto maisto. Net kas antras maisto negaminantis apklausos dalyvis nurodė, kad perka paruoštus maisto patiekalus, trečdalis jų „Maximos“ ruoštą maistą renkasi kaip pagrindinį patiekalą valgyti namuose arba darbe“, – pažymėjo V. Drulienė.
Bendrai 79 proc. respondentų nurodė, kad „Maximos“ kulinarijos meistrų jau pagamintą maistą renkasi, nes skuba ir nori greitai užvalgyti. Ketvirtadalis apklaustųjų nurodė, kad ruoštas maistas tinka važiuojant į kelionę, o kas šeštas respondentas tokio maisto skyriuose lankosi rengdamas šventę namuose.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto