Apklausa: nuo gripo ketina skiepytis kas dešimtas šalies gyventojas

Nuo gripo ketina skiepytis kas dešimtas šalies gyventojas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Kas dešimtas Lietuvos gyventojas šiemet jau pasiskiepijo nuo gripo ar artimiausiu metu ketina tai daryti. Tačiau reguliariai nuo gripo skiepijasi tik 5 proc. Lietuvos gyventojų. Niekada nuo gripo nesiskiepijo 7 iš 10 apklaustųjų. Tai parodė apklausa, kurią atliko rinkos ir žiniasklaidos tyrimų bendrovė TNS LT.


Skeptikai – niekada nebandžiusieji skiepytis

Anot tyrimo rezultatų, palankiausiai skiepų nuo gripo atžvilgiu yra nusiteikę tie gyventojai, kurie patys aktyviai praktikuoja šią gripo prevencijos priemonę. 62 proc. tokių gyventojų skiepus nuo gripo vertina labai gerai arba puikiai. Didžiausiais skeptikais išlieka iki šiol skiepų nuo gripo nebandę žmonės. Nepalankiai tokią prevencijos priemonę vertina 60 proc. nesiskiepijusių nuo gripo.
„Apklausos rezultatai rodo, kad Lietuvoje skiepijimosi „įpročiai“ nėra susiformavę. Dalis žmonių yra tiesiog pasyvūs skiepijimosi klausimu: jie nėra nusiteikę priešiškai, tačiau ir skiepytis nėra linkę. To priežastys gali būti įvairios – vieni vengia išlaidauti ir tikisi, kad epidemija jų nepalies, kiti nenori gaišti laiko procedūrai, tretiems galbūt trūksta išsamios informacijos“, – teigia TNS LT Politinių ir socialinių tyrimų specialistė Rūta Matulaitienė.


Panašios tendencijos – jau kelerius metus

Penktadalis Lietuvos gyventojų rekomenduotų skiepytis nuo gripo ir kitiems. Apie trečdalis apklaustųjų šiuo klausimu dvejoja, 49 proc. teigia, kad skiepytis nuo gripo nerekomenduotų. Panašios tendencijos išlieka keletą pastarųjų metų. 
Labiausiai skiepus nuo gripo linkę rekomenduoti kaimo vietovių gyventojai, o didmiesčių gyventojai rekomendavimo prasme yra mažiau aktyvūs.
Tyrimas buvo atliktas spalio – lapkričio mėnesiais tiesioginio interviu respondentų namuose metu. Jame dalyvavo 481 žmogus nuo 18 iki 74 metų.

One Reply to “Apklausa: nuo gripo ketina skiepytis kas dešimtas šalies gyventojas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    O kokios rusies siais metais skiepai? O koks bus siais metais gripas? Juk kasmet vis kitas…? As tai nemesiu pinigu i ora!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto