Apklausa: rinkėjų valia į Seimą patektų penkios partijos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Jei artimiausiu metu būtų vykę rinkimai, rinkėjų valia į Seimą patektų penkios partijos.

Vertindami partijas geriausiai respondentai atsiliepė apie socialdemokratus.


Kitoms – mažiau nei po procentą balsų

Spalio pabaigoje – lapkričio pradžioje už Lietuvos socialdemokratų partiją ketino balsuoti daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) apklaustų gyventojų. 
Jei artimiausiu metu būtų vykę rinkimai, po dešimtadalį apklaustų gyventojų būtų balsavę už partiją Tvarka ir teisingumas (11 proc.), už Darbo partiją (11 proc.) bei už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus (10 proc.), o 5 proc. respondentų atsakė, kad balsuotų už Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį.
3 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų spalį ketino balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, 2 proc. – už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, o apie 1 proc. rinkėjų balsų gautų Liberalų ir centro sąjunga, partija „Jaunoji Lietuva“ bei politinė partija „Drąsos kelias“.
Kitas partijas palaiko mažiau nei po pusę procento apklaustų gyventojų.


Ketvirtadalis rinkėjų nedalyvaus

Per pastarąjį mėnesį 4 procentiniais punktais padidėjo partijos Tvarka ir teisingumas palaikymas. 
Kiek daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) respondentų nurodė, kad jie neketina dalyvauti rinkimuose arba nėra apsisprendę, už ką balsuoti.
Apklausa vyko 2013 m. spalio 24 – lapkričio 4 dienomis. Apklausta 1012 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų, 100 Lietuvos vietovių (atrankos taškų). Apklaustųjų sudėtis atitinka 15–74 metų Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15–74 metų Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto