Apklausa: siuntų kaina turi priklausyti nuo svorio ir matmenų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

72 proc. gyventojų mano, kad korespondencijos siuntų kaina turi priklausyti ne tik nuo jos svorio, bet ir matmenų, rodo rinkos tyrimų bendrovės SIC balandžio mėnesį atlikta gyventojų apklausa.

Nukenčia mokėdami vidutinę kainą

„Lietuvos paštas Ryšių reguliavimo tarnybai yra pateikęs siūlymą korespondencijos siuntas skirstyti ne tik pagal svorį, bet ir matmenis bei persvarstyti tarptautinių korespondencijos siuntų tarifus, atsižvelgiant į kiekvieną šalį. Šiuo metu gyventojai už tarptautinių korespondencijos siuntų pristatymą moka vidutinę kainą: į ES šalis – 15 litų, į likusias pasaulio šalis – 40,95 lito“, – sakė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.
Mokėdami vidutinę sumą dalis klientų už siuntimą permoka, kita dalis – neprimoka. Pavyzdžiui, kaimyninė Baltarusija nepriklauso Europos Sąjungos šalims, todėl norint nusiųsti iki 2 kg sveriančią korespondencijos siuntą tenka mokėti 40,95 lito – tiek pat, kiek ir siunčiant tokio pat svorio siuntą, pavyzdžiui, į JAV.

Siunčiama nedaug siuntų

Pasak I. Dundulienės, gyventojų apklausa atlikta siekiant išsiaiškinti klientų nuomonę: ar jie pritartų už siuntų pristatymą mokėti realią, o ne vidutinę kainą.
SIC bendrovės atliktas tyrimas parodė, jog 52 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad siuntų kaina turi priklausyti nuo šalies, į kurią siunčiama. 36 proc. respondentų mano, jog reikia taikyti vidurkinį tarifą korespondencijos siuntoms į visas ES šalis ir kitą tarifą siunčiant į likusias šalis. Likę apklausos dalyviai neturėjo aiškios nuomonės.
Tyrimas taip pat atskleidė, kad korespondencijos siuntas į užsienio šalis siunčia palyginti nedaug šalies gyventojų – 13 proc., o 65 proc. iš jų teigė dažniausiai siunčią įprasto laiško dydžio iki 500 g sveriančias siuntas.

2 Atsakymai į “Apklausa: siuntų kaina turi priklausyti nuo svorio ir matmenų”

  1. Irena parašė:

    Aš visad siunčiu per kurjerius, sekimas paprastesnis ir daug patikimiau.

  2. Saulė parašė:

    Tikrai nereikia branginti siuntų, jau ir taip sakyčiau kainos nėra mažos. Na, gal kokios skubios siuntos ar didelių gabaritų kad daugiau kainuotų tai normalu, bet tik ne korespondencija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto