Apklausa: tikslų savo sąskaitos likutį žino tik trečdalis gyventojų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kiek tiksliai pinigų turi savo mokėjimo kortelėje, žino vos 28 proc. kortelių naudotojų, rodo „Swedbank“ užsakymu atlikta reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa.

Pasitikrina ne nuolatos

66 proc. gyventojų savo kortelės likutį gali įvardinti su dešimčių ar šimtų litų paklaida. Tuo tarpu likusi gyventojų dalis (5 proc.) teigia net nenumanantys, kiek pinigų šiuo metu yra jų mokėjimo kortelėse, rašoma banko pranešime spaudai.
Atliktos apklausos duomenimis, tik kas ketvirtas (24 proc.) gyventojas tikslingai seka ir nuolat tikrina, kiek pinigų yra jų mokėjimo kortelėje. Tuo tarpu beveik pusė gyventojų (46 proc.) kortelės likutį pasitikrina tik tuomet, kai sprendžia kitus reikalus interneto banke arba naudojasi bankomatais.  29 proc. gyventojų pasitikrina, kiek turi pinigų tik tuomet, kai planuoja pirkinį ir nori įsitikinti, kad jam tikrai nepritrūks lėšų.

Geriausiai savo finansus žino marijampoliečiai

Lyginant gyventojų įpročius pagal regionus, labiausiai išsiskyrė Marijampolės apskritis. Čia tikslų savo kortelės likutį žinojo 44 proc. apklaustų kortelėmis besinaudojančių gyventojų.
Šiek tiek nuo jų atsiliko Tauragės gyventojai (41 proc.). Tuo tarpu mažiausiai informuoti apie tikslų savo likučio dydį pasirodė esantys Panevėžio apskrities gyventojai – čia tiksliai žinančiųjų buvo 15 proc.
Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse tikslų likutį žinojo atitinkamai 30 proc., 23 proc. ir 24 proc. gyventojų.

Beveik dviem procentams mokėtojų pritrūksta pinigų

Banko duomenimis, kasdien dėl nepakankamos kortelėje esančios sumos yra atmetama daugiau nei 4 tūkst. atsiskaitymo operacijų, atliekamų „Swedbank“ išduotomis mokėjimo kortelėmis.
Atmestų mokėjimų dalis neviršija 2 proc. visų operacijų.
Reprezentatyvų Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimą „Swedbankō užsakymu bendrovė „Spinter tyrimai“ atliko šių metų rugsėjo 23–30 dienomis. Tyrimo metu apklausti 1010 respondentų iš visos Lietuvos, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto