Apklausa: verslas numato didinti atlyginimus

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Verslas teigiamai vertina veiklos perspektyvas, daugėjo pelningai dirbančių įmonių, bemaž kas antra įmonė didino atlyginimus ir numato tą daryti ateityje, rodo naujausia Lietuvos banko inicijuota apklausa.

Pelningai dirbo 77 proc. apklaustųjų

Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus viršininkas Andrius Škarnulis teigia: apklausa atskleidė, kad įmonės finansiškai stiprėja – daugiau įmonių didina pajamas ir dirba pelningai, jų lūkesčiai yra optimistiški – tikimasi tiek eksporto, tiek ir vidaus paklausos didėjimo.
„Tačiau verslui vis opesnė tampa tinkamų darbuotojų trūkumo problema, kurią, tikėtina, bandoma spręsti didinant atlyginimus“, – sako analitikas.
Pagal apklausą, 77 proc. apklaustų įmonių praėjusį pusmetį dirbo pelningai. Tai 6 proc. punktais daugiau nei ankstesnį pusmetį. Daugiausia pelningai veikusių įmonių buvo pramonės (81 proc.), o mažiausiai (73 proc.) – paslaugų sektoriuje. Beveik pusė (46 proc.) apklausoje dalyvavusių įmonių nurodė, kad jų pajamos analizuojamu laikotarpiu didėjo – tokių įmonių dalis per pusmetį padidėjo 7 proc. punktais.

Darbuotojų trūkumas verčia didinti atlyginimus

Bemaž kas antra apklausoje dalyvavusi įmonė (46 proc.) nurodė praėjusį pusmetį didinusi atlyginimus darbuotojams. Dažniausiai atlyginimai didėjo pramonės įmonėse (juos kėlė 56 proc. apklaustų šio sektoriaus įmonių), rečiausiai – prekyboje (39 proc.).
Panašios atlyginimų kitimo tendencijos numatomos ir ateityje – 41 proc. apklausos dalyvių prognozuoja, kad 2016 m. pirmąjį pusmetį atlyginimai didės.
Viena iš priežasčių, galėjusių paskatinti atlyginimų didinimą, galėjo būti labiau jaučiamas tinkamų darbuotojų trūkumas. Tinkamo personalo stygių kaip didelės svarbos patiriamą sunkumą nurodžiusių įmonių buvo daugiau nei tų, kurioms tai buvo menka problema.
Įmonių vertinimu, ateityje tinkamų darbuotojų trūkumo problema opės – taip mano beveik ketvirtadalis respondentų, 5 proc. įmonių nurodo, kad šios problemos svarba mažės.

Apie apklausą

Įmonių apklausos dėl veiklos finansavimo atliekamos du kartus per metus siekiant įvertinti įmonių paklausą finansiniams ištekliams, skolinimosi iš kredito ir kitų finansų įstaigų pokyčius, skolinimo sąlygų kaitą ir gauti informacijos apie įmonių finansinės būklės bei veiklos pokyčius.
Išsamią naujausios apklausos apžvalgą numatoma paskelbti kitą savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto