Apleistos kapavietės gali atitekti kitiems

Kiek rajono kapinėse yra neprižiūrimų kapų, paaiškės tik po jose atliktos inventorizacijos.  Nuotr. iš redakcijos archyvo

Statistikos, kiek rajone yra neprižiūrimų kapaviečių, nėra. Tačiau nauji teisės aktai įpareigoja savivaldą tai išsiaiškinti. Dar daugiau – teisė jose laidoti gali atitekti pašaliniams asmenims.
Neprižiūrimomis kapavietėmis bus galima pripažinti tas, kurių niekas netvarkė bent dvejus metus.
Apie kapavietės būklę spręs Savivaldybės sudaryta speciali komisija, kuri dvejus metus turi stebėti, ar kapavietė yra tvarkoma.
Nuomonės dėl sugriežtėjusios kapaviečių priežiūros tvarkos išsiskiria. Tačiau neabejojama, kad baimė jas prarasti duos teigiamų rezultatų.

Vyriausybė praėjusiųjų metų pavasarį pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui patikslinti kapaviečių priežiūros tvarką ir pakeitė Kapinių tvarkymo taisykles. Pakeitimai konkrečiai reglamentuoja, kas yra neprižiūrima kapavietė, kokiu būdu ji gali atitekti kitiems žmonėms.
Naujosiose taisyklėse nurodomi netvarkomos kapavietės požymiai: neprižiūrimi kapavietės želdiniai (medžiai, krūmai) – peraugę kapavietės ribas, trukdantys praeiti, pažeisti ligų, išorinio poveikio, gadinantys gretimų kapaviečių statinius ir želdinius, kapavietė neravima, nešienaujama, netvarkoma, matomos sumedėjusios daugiamečių augalų dalys, kapavietės paminklas, kiti kapavietės statiniai iš dalies ar visiškai suirę, pasvirę, nugriuvę, kelia pavojų gretimų kapaviečių statiniams ir pan.
Visa tai buvo įkelta ir į mūsų rajono Savivaldybės tarybos praėjusiųjų metų rugsėjo mėnesį patvirtintas Kapinių tvarkymo taisykles. Priimti šį dokumentą paragino ir Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Apleistos kapavietės gali atitekti kitiems”

  1. z parašė:

    Tai dabar ir už vietą kapinėse kyšius neš )))))))))))))))

  2. AGA parašė:

    nu ir kas ,vistiek kur nors ikis,numirus ant zemes nepaliks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto