Aplinkos konkurso laimėtojai šventėms aplinką puošė ne dėl prizų

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Praėjusių metų gruodį Savivaldybė inicijavo kalėdinės aplinkos puošimo konkursą, skirtą visiems rajono gyventojams. Kas pasipuošė geriausiai, paaiškėjo sausio mėnesį, o praėjusią savaitę įvyko Savivaldybės mero pavaduotojų ir konkurso nugalėtojų virtualus susitikimas.
Po šio susitikimo nugalėtojų namus pasiekė ir simbolinės dovanos.

Vertino „patiktukais“

Šventinės aplinkos kūrimo konkurse galėjo dalyvauti pavieniai mūsų rajono gyventojai, įstaigų, organizacijų, gyvenviečių atstovai. Organizatoriams jie siuntė šventiškai papuoštos aplinkos nuotraukas.
Nugalėtojai buvo renkami keturiose kategorijose. Laimėtojus išrinko socialinio tinklo „Facebook“ naudotojai, „patiktukais“ įvertindami labiausiai jiems patikusias nuotraukas.
Savo balsus tokiu būdu atidavė per 7 tūkst. Savivaldybės profilio socialiniame tinkle „Facebook“ sekėjų.
Su nugalėtojais nuotoliniu būdu bendravusios vicemerės Sigutė Bernotienė ir Rūta Matulaitienė dėkojo jiems už tai, kad gražindami savo aplinką sodybų šeimininkai, įmonės ir organizacijos stengėsi sunkiu, niūriu karantino laikotarpiu praskaidrinti ir kitų žmonių – praeinančių, pravažiuojančių papuoštus namus, vitrinas, erdves – nuotaiką.

Daugiausia balsų surinko svirkantiškiai

Daugiausia – 1605 „patiktukų“ sulaukė ir išradingiausiai papuošta sodyba buvo pripažinta Kristinos ir Adolfo Lazdauskų sodyba Svirkančių kaime. K. Lazdauskienė sakė, kad pati konkurse nebūtų dalyvavusi.
Sodybos aplinkos nuotraukas organizatoriams nusiuntė jos anūkė Gintarė.
Svirkantiškė skaičiavo, kad savo sodybos aplinką drauge su vyru Adolfu puošia jau apie 20 metų. Kasmet vis įsigyja naujų papuošimų, lempučių.
K. Lazdauskienė pastebėjo: karantinas neatbaidė žmonių, norinčių atvažiuoti apžiūrėti šventiškai papuoštos sodybos. Lankytojų bu-vo kaip niekada daug.
„Žmonės ir po mūsų sodelį vaikščiojo, ir fotografavosi, ir filmavosi. O mums Kalėdų Senelis buvo atvežęs saldainių ir įpareigojęs, laikantis saugumo reikalavimų, išdalyti vaikams“, – pasakodama šypsojosi konkurso nugalėtoja.

Kristina Lazdauskienė sako, kad šventiniu laikotarpiu beveik kas vakarą praeina savo gatvele ir pasidžiaugia kaimynų sodybų papuošimais. Vaizdo medžiaga iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Ji džiaugėsi, kad ir kiti svirkantiškiai „užsikrečia“ pasipuošimo idėja, kasmet vis daugiau kaimynų prieš šventes puošia savo aplinką.
„Ačiū konkurso organizatoriams ir ačiū balsavusiems žmonėms. Tikrai nesitikėjau tiek daug „patiktukų“. Jei tik sveikata leis, ir ateityje galvosime kažką naujo, gražaus padaryti“, – kalbėjo K. Lazdauskienė.
Dalyvavo ir didesnės bendruomenės
Išradingiausiai pasipuošusia gyvenviete pripažinta Seda, surinkusi 649 „patiktukus“.
Sedos kultūros centro direktorius Gintautas Griškėnas sakė, kad nuotrauką konkursui siuntė jis, tačiau daugiausia darbo įdėjo centro projektų vadovė Vita Domarkienė. Ji jau daug metų buria savanorius, bendraminčius, pagalbininkus ir puošia Sedos pagrindinę eglę.
„Darbas tikrai buvo nelengvas. Ką tik baigėme išdžiovinti visus eglės papuošimus, juos sudėjome ateičiai. O laimėta nominacija yra paskatinimas stengtis puošti Sedą ir ateityje“, – tvirtino G. Griškėnas.
Išradingiausiai pasipuošusios įstaigos vardą pelnė Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnyba, surinkusi 421 balsą.
Pasak įstaigos direktorės Zitos Jonauskienės, darbuotojų kolektyvas norėjo sukurti kažką džiaugsmingo – kaip atsvarą sunkumams, visuomenėje prieš šventes tvyrojusiai liūdnai nuotaikai, nežinomybei.
„Kadangi mūsų įstaigos bendruomenėje labai daug žmonių, tai ir idėjų turėjome daug. Kiek galėjome, tiek visur pasipuošėme. Dėkoju darbuotojams už tai, kad aplinką puošė ne kuris nors vienas, o daugelis mūsų kolektyvo narių“, – kalbėjo Z. Jonauskienė. Ji paragino Savivaldybės atstovus ir ateityje organizuoti panašius konkursus, nes jie padeda užmegzti grįžtamąjį ryšį su rajono gyventojais, jį plėtoti.

Puošis ir ateityje

Jauniausias konkurso dalyvis, mažeikiškis Rokas Gražys drauge su šeimos nariais papuošė savo namų Lazdynų gatvėje langą. Gražų šeimos darbą „internautai“ įvertino 176 „patiktukais“.
„Šventinio laikotarpio džiaugsmais galėjome dalytis socialiniuose tinkluose, nes to padaryti gyvai bendraujant su draugais, giminėmis dėl karantino nebuvo galima. Žodžiu, kūrėme kompozicijas, jas pamatyti galėjo praeiviai“, – pasakojo vaikinas.
Sužinojęs apie šventinės aplinkos kūrimo konkursą, Rokas nutarė jame dalyvauti ir nusiųsti nuotraukas. Tai jis padarė neprasitaręs savo šeimos nariams, kad dalyvauja konkurse, artimieji pamatė tik tada, kai Savivaldybės „Facebooko“ paskyroje buvo sukeltos visų dalyvių atsiųstos nuotraukos.
Su Savivaldybės vadovais susitikę konkurso nugalėtojai pažadėjo, kad ir ateityje puoš savo namų, įstaigų aplinką. Ne dėl prizų, o dėl to, kad tai daryti smagu.
Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto