Aplinkos ministras: mokėsime už šiukšlių vertimą sąvartynuose, bet ne jų rūšiavimą ar deginimą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis tikina, kad gyventojams nebus įvesti jokie mokesčiai, susiję su komunalinių atliekų rūšiavimu ir deginimu.

Laukia naujas mokestis

Ir vis tik naujo mokesčio galime laukti – siekiant sumažinti į sąvartynus vežamų šiukšlių kiekį, jų laidojimas netrukus bus apmokestintas.
„Šitie (atliekų rūšiavimo ir deginimo, – red.) mokesčiai nebus įvesti“, – po Vyriausybės pasitarimo žurnalistus patikino V. Mazuronis.
Ministras sakė, kad panašių pasiūlymų iki spalio 20-osios gali atsirasti daug, tačiau Aplinkos ministerija nežada nė vienam jų pritarti. Tačiau V. Mazuronis pripažino, kad naują mokestį, susijusį su atliekų šalinimu, lietuviams vis dėlto teks sumokėti.

Tikslas – sumažinti atliekų vežimą į sąvartynus

„Naujo mokesčio esmė yra ta, kad mes esame įsipareigoję Europos Sąjungai, kad sąvartynuose būtų laidojama ne daugiau kaip 35 proc. atliekų. Nuo 2016 metų mes planuojame už kiekvieną toną sąvartynuose laidojamų atliekų įvesti 75 litų mokestį tam, kad sudarytume ekonomines prielaidas sumažinti atliekų vežimą į sąvartynus“, – komentavo aplinkos ministras.
Paklaustas, kaip vertina Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą leisti statyti atliekų deginimo gamyklą šalia Gariūnų, ministras buvo skeptiškas.
„Aš vertinu neigiamai, bet, jūs žinote, buvo poveikio aplinkai vertinimas, kuriam nebuvo pritarta, tas pritarimas buvo gautas per teismus. (…) Teismo sprendimas yra galutinis, ir tas poveikio aplinkai vertinimas buvo suderintas, reiškia, mes turime paklusti teismo sprendimui“, – sakė V. Mazuronis.

Pareikalavo Aukščiausiasis Teismas

Pirmadienį Vilniaus savivaldybė pritarė Regioninės komunalinių atliekų deginimo gamyklos statyboms šalia Gariūnų. Leidimas statyti atliekų deginimo gamyklą buvo suteiktas įmonei „Reenergy“, kurios 51 proc. akcijų priklauso koncernui „Icor“.
Aplinkosaugininkai anksčiau buvo uždraudę tokios gamyklos statybas, motyvuodami, kad į projekto planavimą nebuvo įtraukta visuomenė, bei reikalaudami įmonės atlikti naują poveikio aplinkai vertinimą.
Vėliau poveikio aplinkai ataskaita vis dėlto buvo patvirtinta, nes to reikalavo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

2 Atsakymai į “Aplinkos ministras: mokėsime už šiukšlių vertimą sąvartynuose, bet ne jų rūšiavimą ar deginimą”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai bent,kaip dirba valdininku galvos gerai! Vis naujesni mokesciai ! Na,bet jeigu pakils atlyginimai iki ES dydzio,tai gal ir nesijaus?Taip ir miliojonieriumi galima tapti,kaip Italu mafija pradejo… O ar Lietuvos diktatoriai domisi,kaip su siuksliu isvezimu tvarkosi kito ES salys?

  2. andrius parašė:

    sveiki lietuvos neisprusiliai londone net atidare deginimo gamikla 10 kartu didesne nei klaipiedos forum siukliu daginmu gamikla,i londomas per metus 10 milijonu svaru vertes alektra sukuria,kiek sutaupo pinigu ant duju,o lt negalima statyti I kam kenkia tipo gamtai tam ira filtrai jie viska isvalo,bet musu lietuviai ant tiek ira tupi ,I meta lauk milijardus litu I da susimoka neismaneliai uz siuksles

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto