Aplinkos problemos tiesiogiai veikia kasdienį gyvenimą

Akivaizdu, kad per trejus metus, praėjusius nuo kitos panašios „Eurobarometro“ apklausos, nepaisant ekonominės krizės, europiečių susirūpinimas dėl aplinkos nesumažėjo.
Dauguma (95 proc. iš 28 tūkst. apklaustų piliečių) teigia, kad aplinkos apsauga jiems svarbi asmeniškai ir daugelis mano, kad šioje srityje galima nuveikti daugiau.

Nerimą kelia tarša

Didelė žmonių dalis pritaria nuomonei, kad efektyvus gamtos išteklių naudojimas (Europos Sąjungoje – 79 proc., o Lietuvoje – 76 proc. taip manančiųjų) ir aplinkos apsauga (Europos Sąjungoje – 74 proc., o Lietuvoje – 68 proc. taip manančiųjų) gali paspartinti ekonomikos augimą. 80 proc. ES piliečių (85 proc. Lietuvos gyventojų) nuomone, ekonomika daro įtaką jų gyvenimo kokybei, tačiau 75 proc. ES piliečių (80 proc. Lietuvos gyventojų) mano, kad tokį pat poveikį turi ir aplinkos būklė, o 77 proc. ES piliečių (86 proc. Lietuvos gyventojų) įsitikinę, kad aplinkos problemos kasdienį jų gyvenimą veikia tiesiogiai.
Labiausiai jie sunerimę dėl taršos – pirmiausia oro (ES – 56 proc., Lietuvoje – 64 proc.) ir vandens (ES – 50 proc., Lietuvoje – 53 proc.), taip pat dėl didėjančio atliekų kiekio ir gamtos išteklių išeikvojimo.

Populiariausi būdai tausoti aplinką

85 proc. europiečių (83 proc. Lietuvos gyventojų) įsitikinę, kad patys turi atlikti tam tikrą vaidmenį siekiant apsaugoti aplinką.
Daugelis savo veiksmais ir elgesiu stengiasi ją tausoti. Dažniausiai tai daroma trimis būdais: rūšiuojamos perdirbamosios atliekos (ES – 72 proc., Lietuvoje – 62 proc.), vartojama mažiau energijos (ES – 52 proc., Lietuvoje – 35 proc.) ir vartojama mažiau vandens (ES – 37 proc., Lietuvoje – 21 proc.).
Padaugėjo piliečių, manančių, kad apskritai apie aplinką jie informuoti gerai, tačiau 39 proc. ES piliečių (48 proc. Lietuvos gyventojų) pasigenda informacijos apie chemikalų, naudojamų kasdieniuose produktuose, poveikį sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto