Aplinkosaugininkai nebežymės tarnybinių automobilių

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerija pakoregavo tarnybinių automobilių žymėjimo tvarką – nuo šiol aplinkosaugininkai važinės be skiriamųjų ženklų.


Bus galima rengti netikėtus reidus

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui suteikti išimtį ir nebežymėti aplinkos apsaugos inspektorių tarnybinių automobilių, kurie iki šiol privalėjo būti pažymėti užrašais ir logotipais. 
Tokie žymėjimai, pasak aplinkosaugininkų, sukeldavo keblumų vykdant kontrolės funkcijas, kuomet pažeidėjai spėdavo pamatyti pareigūnus ir pabėgti arba paslėpti nusikalstamos veiklos požymius.
„Mūsų tarnybiniuose automobiliuose yra GPS/GSM įranga, todėl galima sukontroliuoti, kur ir kokiu tikslu jie buvo naudojami. Šios pataisos, manau, lems reidų po rajono vandens telkinius sėkmę, bus galima atlikti netikėtus patikrinimus“, – sakė rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis specialistas Alfredas Nicius.


Kitokia kontrolė

Kaip pažymėjo Aplinkos ministerijos atstovai, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės metodai, būdai, ypač gyvosios gamtos apsaugos srities, iš esmės skiriasi nuo kitų kontrolę vykdančių institucijų pareigūnų darbo specifikos. 
Pavyzdžiui, pareigūnui atvykti nepastebėtam ir patikrinti vandens telkinį, prie kurio galima privažiuoti tik per gyvenvietę, nėra galimybių, jei jis vyksta su pažymėtu tarnybiniu automobiliu. Tokiu atveju pažeidėjai ryšio priemonėmis gali būti informuoti apie pareigūnų atvykimą, tad užtenka kelių minučių, kad pažeidimas būtų paslėptas ir atsakomybės būtų išvengta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto