Aplinkosaugininkai: ketvirtadalis automobilių teršia aplinką

Per parą aplinkosaugininkai patikrino apie keturiasdešimt automobilių. Jono STRAZDAUSKO nuotrauka

Visą savaitę aplinkosaugininkai, pasitelkę į pagalbą policijos pareigūnus, Mažeikiuose vykdė automobilių išmetamųjų dujų kontrolę. Nustatyta, kad beveik ketvirtadalis tikrintų automobilių neatitinka šių dienų aplinkosaugos reikalavimų.

Surašyti administraciniai nurodymai

Mažeikių rajono aplinkos apsaugos agentūros specialistai kartu su policijos pareigūnais keturias dienas mieste vykdė transporto priemonių išmetamųjų dujų kontrolę: buvo matuojami anglies monoksido ir angliavandenilių kiekiai, patenkantys į aplinką.
„Vairuotojams reikia prisiminti, kad pagal normatyvinius dokumentus po 1986 metų spalio pirmosios pagamintų automobilių anglies monoksido tūrio kiekis negali viršyti trijų, o angliavandenilių – 600 ppm (specialių matavimo vienetų – aut. past.).
Jeigu minėtos normos yra viršijamos, vairuotojams, eksploatuojantiems netvarkingus automobilius, gresia administracinė bauda nuo šimto iki dviejų šimtų litų“, – sakė rajono aplinkos apsaugos vyriausiasis inspektorius Alfredas Nicius.
Naudojant iš Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento rotacijos būdu agentūroms skiriamą išmetamųjų dujų analizatorių „MGT 5“, per keturias dienas patikrintos 168 transporto priemonės, varomos benzinu arba dujomis. Nustatyta, kad keturiasdešimties transporto priemonių išmetamųjų dujų dūmingumas viršijo normas.
Visiems pažeidėjams surašyti administraciniai nurodymai per dešimt dienų sumokėti penkiasdešimties litų baudas.

Tikrino antrą kartą

Tai jau antras kartas šiais metais, kai mieste buvo tikrinama automobilių būklė.
Pirmąjį kartą automobiliai tris dienas tikrinti gegužę, iš viso patikrinta 118 transporto priemonių, nustatyti 22 pažeidėjai.
Kaip informavo aplinkosaugininkai, automobilių išmetimo vamzdis paskleidžia apie du šimtus cheminių junginių, iš kurių daugelis pavojingi žmonių sveikatai. Ypač pavojų kelia anglies ir azoto oksidai, angliavandeniliai, aldehidai, sieros dujos ir suodžiai.
Ypatingą grupę sudaro kancerogeninės medžiagos, kaip benzpirenas ir švino junginiai, kurie kaupiasi žmogaus organizme ir sukelia ligas. Išmetamuosiuose teršaluose esantis anglies monoksidas atmosferoje išsilaiko apie keturis mėnesius, augalams jis praktiškai nekenkia, o žmogaus organizme jungiasi su hemoglobinu ir sudaro patvarų junginį – karboksihemoglobiną, kuris apsunkina deguonies apykaitą.
Todėl, anot aplinkosaugininkų, ir būtina tikrinti, ar tvarkingais automobiliais važiuojame.

2 Atsakymai į “Aplinkosaugininkai: ketvirtadalis automobilių teršia aplinką”

  1. jo parašė:

    …ziema ant balto sniego kartais matosi deltonos sieros dulkes ir kvapas, vakare atsidarius langa, -sugedusio kiausinio—-tai kaip sita nuoda kompensuosit gyventoju sveikatai???

  2. Juokai parašė:

    Tik Mažeikiuose ir tikrinti, kur jau seniai oras Naftos gamyklos užnuodytas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto