Apsispręsta dėl kompensacijų už valstybės išperkamą žemę išmokėjimo terminų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pateiktam Kompensacijų už valstybės išperkamą nekilnojamąjį turtą dydžio, šaltinių, mokėjimo terminų bei tvarkos, taip pat valstybės garantijų ir lengvatų, numatytų Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatyme, įstatymo pakeitimo projektui.

Kompensavimui reikėtų apie 122 mln. litų

Įstatymo keitimo tikslas – nustatyti piniginių kompensacijų už valstybės išperkamą žemę, kuri nustatytąja tvarka buvo priskirta miestų teritorijoms iki 1995 m. birželio 1 d., kai sprendimas atkurti nuosavybės teises priimtas po 2012 m. sausio 31 d., išmokėjimo terminą.
Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos duomenimis, iš likusio atkurti nuosavybės teises miestuose žemės ploto 6,2 tūkst. ha yra priskirta valstybės išperkamai žemei. Atkurti nuosavybės teisių į šį žemės plotą pagal prašymuose nurodytą nuosavybės teisių atkūrimo ar atlyginimo būdą nebus galima 9,3 tūkst. piliečių.
Preliminariai kompensuoti už šią žemę reikėtų apie 122 mln. litų.

Neišmokėta kompensacija bus išmokama 2015 metais

Atsižvelgiant į valstybės prognozuojamas finansines galimybes bei į reikiamas lėšas, įstatymo projekte nustatoma, kad tuo atveju, kai sprendimas atkurti nuosavybės teises į valstybės išperkamą žemę, kuri nustatyta tvarka buvo priskirta miestų teritorijoms iki 1995 m. birželio 1 d., priimtas po 2012 m. sausio 31 d. ir iki 2014 m. gruodžio 31 d., ir piliečiams piniginė kompensacija už šią žemę iki 2014 m. gruodžio 31 d. neišmokėta, ši kompensacija išmokama 2015 metais.
Kai sprendimas priimtas po 2014 m. gruodžio 31 d. – kitais kalendoriniais metais po tokio sprendimo priėmimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto