Aptarė mažeikiškiams teikiamas gydymo paslaugas

Į mažeikiškiams rūpimus klausimus atsakė Šiaulių ligonių kasos atstovai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Septyniolika mažeikiškių gydymo įstaigų yra sudariusios sutartis su Valstybine ligonių kasa. Per metus jos suteikia paslaugų už beveik šešis milijonus litų, už kurias sumokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.
Vis dėlto savivaldos atstovai gauna nemažai gyventojų paklausimų, skundų, kuriuose nurodoma, kad į tokias įstaigas kreipiantis net su šeimos gydytojo siuntimu, gana dažnai tenka sumokėti ar primokėti už gydytojų specialistų konsultacijas, tyrimus. Gyventojų nepasitenkinimas kyla ir dėl įkainių už odontologų naudojamas medžiagas.
Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto iniciatyva penktadienį vyko  diskusija „Ar reikia papildomai mokėti už asmens sveikatos priežiūros paslaugas“. Joje dalyvavo ir į klausimus atsakė Šiaulių ligonių kasos direktoriaus pavaduotojas Pranas Nainys, Kontrolės skyriaus vedėja Dalia Ozolienė.
Apie mokamas ir nemokamas medikų paslaugas, kur reikėtų kreiptis kilus neaiškumų ir kt. informuosime „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Aptarė mažeikiškiams teikiamas gydymo paslaugas”

 1. Rita parašė:

  Skaitau komentarus ir negaliu tyleti : prieš penkis metus besigydidama dėl skydliaukės Klaipedoje, Vilniuje isleidau vos ne visas santaupas , ne tik gydytojams ir vaistams ,bet ir kelionėms,privargau labai , važiuodavau beveik kas savaitę kol rado ligą, tai dabartiniu Mažeikių privačių medicinos poliklinikų skaičiumi atsidžiaugti negaliu .Atvažiuoja geri gydytojai iš Kauno , Vilniaus , tereikia registruotis ir palaukti pora savaitelių – ir nereikia važiuoti ir mokėti už kelią po du šimtus , sutrukti visą dieną ir dar kartais nieko neišsiaiškina per kartą.Sutinku primokėti , geri specialistai iš klinikų nesivažinės už valdišką atlyginimą.Beto,jug vistiek Vilniuj mokėtum gydytojui į kišenę .

 2. pacientas parašė:

  Labai laukiame smulkios informacijos, kokiuose sveikatos priežiūros centruose tyrimai, paciento apžiūra atliekama finansuojant Šiaulių ligonių kasai.Mažeikiuose pasitikrinti sveikatos nemokant nebėra kur. Gana ponams daktarams ir kt.plėšikauti iš sergančiujų. Kviečiu visus būti reiklesniems.

 3. pacientas parašė:

  Įsikalkite visi į galvą:jei atėjai pas privatininką į PSPC su šeimos gydytojo siuntimu ir esi PSD mokėtojas MOKĖTI NEREIKIA.
  O jeigu yra prašoma susimokėti,būtinai paimkite sąskaitą arba čekį.Po to teks pranešti{pasiskųsti} TLK {teritorinei ligonių kasai Šiauliuose} ir Jūsų sumokėti pinigėliai bus grąžinti ant lėkštutės.
  Svarbu netylėti ir nesusitaikyti su Mažeikiuose tarpstančiais gydytojais- žiulikais,nes visi Mažeikių PSPC ,išskyrus Gailiaus kliniką, yra pasirašę sutartis su Šiaulių TLK ir gauna išmokas.
  Mokamos paslaugos gali atsirasti tik tada,kai pacientas savo įniciatyva prašo papildomai atlikti tyrimą ar apžiūrą ir nėra PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO MOKĖTOJAS

 4. Jo... parašė:

  Todel ,kad cia provincija,cia mes visi kaimynai :)

 5. mažeikietė parašė:

  tos pačios įstaigos pacientė ir šeimos nariai. Už profilaktinį patikrinimą (sanitarines) mokame, stomatologų paslaugas mokame( po jų gydymo tenka gydytis kitur, nors pasako, kad visi sveiki). . Nueik į Džiugienės kabinetą ten taip pat mokame , (teko matyti kaip pažįstamai registratorė akį mirktelėjo ir tarė-sumokėsi po apžiūros, o po apžiūros ,,ačiū“ ir pro duris) .Pas Šeškaitį-mokame, o Ragenoje-ne visada.
  Žurlio klinikoje taip pat tenka susimokėti. Esame dirbantys ir mokame mokesčius, niekaip nesuprantame, kodėl nuvažiavus į Šiaulius, Klaipėdą ar Vilnių už konsultacijas mokėti nereikia, arba tik simbolinį mokestį.

 6. pacientė parašė:

  „Sveikata šeimai“ ne vienerius metus imdavo mokestį už privalomą sveikatos draudimą, nors ir dirbantis asmuo esu, darbovietė taip pat sumokėdavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto