Savivaldybės Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetas, prieš išreikšdamas savo nuomonę dėl siūlomų naujų žemės mokesčio tarifų, panoro išklausyti žemės ūkio specialistų, ūkininkų atstovų nuomonę.
Mokesčiai keisis nedaug
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėja Rima Podelienė, pristatydama 2013 metų projektą, informavo, kad pagal Vyriausybės nustatytą tvarką, žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifas gali siekti 4 proc. apmokestinamosios vertės. Iki šiol šis tarifas buvo 1,5 proc. Į biudžetą kasmet būdavo surenkama po 1,2-1,3 milijono litų.
Nepaisant galimybės padidinti biudžeto apimtis, vis tik Tarybai siūloma nustatyti 1,4 proc. tokios žemės mokesčio tarifą. Šiais metais nustatant apmokestinamąją vertę vadovaujamasi vidutine rinkos verte, kuri po indeksavimo gerokai šoktelėjo.
„Toks tarifas pasirinktas norint išlaikyti panašų į ankstesnį žemės mokestį, kad žemės savininkams nauji mokesčiai nebūtų skausmingi“, – paaiškino R. Podelienė.
Jeigu politikai pritars, vidutinis žemės mokestis už hektarą 2013 metais būtų 15 litų. Palyginti su dabartiniu, jis kiltų keliais litais.
Tokį projektą palaikė ir pasitarime dalyvavęs Savivaldybės meras Antanas Tenys, ir Ūkininkų Sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis.
Maksimumas – už apleistą žemę
Vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, 4 proc. žemės mokesčio tarifą siūloma taikyti už apleistas žemes. Kiek tokių žemių rajone yra, pasakyti negalėjo niekas.
Žemės ūkio skyriaus vedėjo Rimanto Gramo teigimu, galbūt tokius duomenis ir būtų galima gauti iš Nacionalinės žemės tarnybos, tačiau didžiausia problema – kaip išsiaiškinti šių žemių savininkus.
Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė žemėtvarkai Regina Raižienė informavo, kad Vyriausybė ruošia projektą, kaip skaičiuoti apleistų žemių žemės mokestį.
Tokį projektą palaikė ir pasitarime dalyvavęs Savivaldybės meras Antanas Tenys, ir Ūkininkų Sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis.O jie abu jokios zemes neturi,kad pasisako uz si projekta?