Apygardos teisme – Savivaldybės administracijos darbuotojų byla

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Antradienį Šiaulių apygardos teisme pradedama nagrinėti baudžiamoji byla, kur tarp įtariamųjų kyšininkavimu minimi trys Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Byloje – 24 tomai

Šiaulių apygardos teisme numatoma pradėti nagrinėti 24 tomų baudžiamąją bylą, kurioje 6 fiziniai ir 2 juridiniai asmenys yra kaltinami kyšininkavimu, papirkimu.
Bylos duomenimis, nusikaltimas galėjo būti padarytas 2018 metais Mažeikių rajono savivaldybei galbūt neskaidriai organizuojant viešuosius pirkimus.
Kaltinimai kyšininkavimu šioje byloje yra pareikšti Savivaldybės tarybos nariui Broniui Kryžiui, tuo metu ėjusiam Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, Vietinio ūkio skyriaus vedėjui Alfonsui Žiulpai bei Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėjai Sandrai Ramanauskienei.
Taip pat kaltinimai pateikti ir 35-erių metų D. G., 63-ejų metų A. G. bei 50-ies metų D. B. ir dviem uždarosioms akcinėms bendrovėms.
Byla dėl neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų Mažeikių rajono savivaldybėje teismui perduota praėjusiųjų metų spalį.

Kaltę neigia

Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytautas Jončas informavo, kad Savivaldybės atstovai galėjo būti paperkami ir tiesiogiai, ir kyšius jiems perduodant per kitus asmenis.
„Telefonu, per kitas ryšio priemones, susitinkant betarpiškai valstybės tarnautojai su tiekėju dar iki viešojo pirkimo paskelbimo galėjo aptarti būsimą pirkimą, gauti iš pirkėjo parengtus dokumentus, tarp kurių – techninę specifikaciją, pirkimo, sutarties sąlygas, kitus duomenis.
Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad dėl kyšių davimo buvo susitarta iš anksto, įmonių atstovai kyšius Mažeikių rajono savivaldybės tarnautojams davė, kad jų įmonėms būtų užtikrintos išskirtinės sąlygos laimėti įvairius su infrastruktūros tvarkymu, statyba, remontu bei švietimu, informacinių sistemų atnaujinimu ir priežiūra susijusius viešuosius pirkimus. Kyšių sumos galėjo siekti iki 10 tūkst. eurų. Bendra kyšių suma gali siekti iki 28 tūkst. eurų“, – informavo V. Jončas.
Šioje byloje vienos įmonės vadovas savo kaltę pripažino ir nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas pagal laidavimą. Mažeikių rajono savivaldybės atstovų papirkimu kaltinami trys privačių įmonių atstovai.
Kaltinamieji savo kaltę neigia.
Į pirmąjį teismo posėdį šaukiami kaltinamieji, jų gynėjai, valstybės kaltintojas. Teismo posėdžiai šioje byloje numatyti vasario 9 d. ir 18 d., kovo 2 d. ir 16 d., balandžio 12 d., gegužės 10 d., birželio 1 d.

11 Atsakymų į “Apygardos teisme – Savivaldybės administracijos darbuotojų byla”

 1. Tomas to Daiva parašė:

  Jus čia rimtai Bartkevičių paminėjot? Čia tas pats, kas būtų rašyt, ką nuveikė barankos skylė……

  1. V parašė:

   Ha ha ha

 2. Daiva parašė:

  Mažeikių rajono gyventojų ,,išrinktieji“ – Tarybos nariai – 2020 m. lapkričio 27 d. sprendimu Nr. T1-289 patvirtino Mažeikių rajono savivaldybės investicijų programą 2021–2023 metams, o šios Programos koordinatore patvirtino Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėją Sandrą Ramanauskienę.
  Taryba savo sprendimu Nr. T1-296 patvirtino Mažeikių rajono savivaldybės infrastruktūros objektų plėtros , priežiūros ir modernizavimo programą. Programos koordinatorių patvirtino Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
  Pagal atitinkamą Aprašą Programos koordinatorius yra Administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas Administracijos darbuotojas. Laikantis Aprašo reikalavimų tai administracijos direktorius S.Šiurys turėjo išleisti du įsakymus, kuriais Programų koordinatoriais buvo nurodyti valstybės tarnautojai, kurie nuo 2019 m. spalio mėn. yra nušalinti nuo užimamų pareigų ir laikinai nedirba. Tačiau Taryba juos patvirtino.
  2020 m. lapkričio 27 d. įvykusiame posėdyje Kolegialaus organo atstovas – meras V. Macevičius dėl Sandros Ramanauskienės Tarybos nariams paaiškino:,, šiandien taip ir turi būti formaliai, kadangi ji ( S. Ramanauskienė) nėra atleista iš darbo, ji yra tik nušalinta . Ir mes nežinome ryt, poryt ji grįžta. Čia yra procedūriniai dalykai.“
  Tačiau, jau praėjo tas ,,ryt ir poryt“, praėjo ir daugiau kaip du mėnesiai tačiau į darbą S. Ramanauskienė dar negrįžo, nes ir Mažeikių raj. administracijos svetainė skelbia , jog S. Ramanauskienė laikinai nedirba. A. Žiulpa taip pat laikinai nedirba.
  Dabar viešai paskelbta, kad nurodytiems asmenims teismo procesui yra numatyta 5 mėnesiai, bet Tarybos sprendimu laikinai nedirbantys asmenys S. Ramanauskienė ir A. Žiulpa yra Programų koordinatoriais. Turiu vilties , kad gal būt, kokia nors LR institucija, man padės suprasti tokius ,, viešojo proto“ priimamus sprendimus.
  K. Bartkevičius pakeitęs savo statusą iš Seimo nario į mero patarėjus viešai paaiškino ,kad mero patarėjai bus kaip ,, ausys ir akys“. Kol kas jie akli ir kurti.

 3. Šiaip to Benė parašė:

  Kryžiau, čia tu? Eik tu sau, koks pilnas meilės, užuojautos ir atsuk kita žandą pasakos mišinys. O tai nepagalvojot, jog va per tokius atmatas, kiek Lietuvos vyrų priversti uždarbiauti užsienį, kiek skyrybu, šeimų nesantaikų tai atnešė? Tai gal pradėkim atleist patologiniams skalbinių vagims, kurie į be langę pakliūva n-ioliktą kartą? Bendrai ne, šitie gi kostiumuoti, anie treninguoti……

 4. Valkata parašė:

  Labai itartinai hotrema gauna uzsakymus, ir rimkienes rysys su jais.

 5. Benas to Benė parašė:

  Ir dar – pakantumas vagims, tai absoliutaus infantilo bruožas……

 6. Benas to Benė parašė:

  Sakot atlygins ne iš mūsų kišenės? Pvz. Kryžiuotis per viešuosius pirkimus tiek padėkų iš pagrinde vienos įmonės gavo, jog ten kokia 1000 eurų baudele, jam net nepasijus. O kieno tie pinigai, a? Tai mūsų pinigai, pavogti proteguojant, sudarant sąlygas kyšiu davejams laimėt. Ir teisiami už 2018 metus, nors galimos vagystės dešimtmečiais vyko. Rimtai, o ką Tenys į tai? Ai rimtai, jis gi nieko apie tai nežinojo…. Aha, tikiu…..

 7. Benė parašė:

  Na va, įkliuvo. Blogai, apie kai kurių įmonių vadovus senai kalbėta, bet jie…juk teisūs. Negražiai padaryta. Susigadino žmonės gyvenimą. Bet jie buvo tikrai puikūs darbuotojai, tolerantiški ir nuoširdūs. Nerašykit tokių bjaurių komentarų: algą moka, kam viešųjų ryšių skyrius? ir t.t. Mes visi esame klystantys, nė vieno nėra švento. Ir dar…nežinome kur ir kada pateks mūsų vaikai. Tai nurimkit, jei bus jie kalti, atlygins ne iš jūsų kišenės. Santūrumas, pakantumas ir kantrybė – patys brangiausi žmogaus požymiai.

  1. tata parašė:

   nejuokink, pakantumas, nuolankumas, nusižeminimas ir kt-umai – nieko verti subinlaižio ir vergo bruožai

 8. Piatras parašė:

  Pasaulio pabaiga. Savivaldybeje yra viesuju pirkimu skyrius, jie nieko nemato , perka apeidami istatymus . Tai kam tas skyrius reikalingas, kad alga pasiimt?

  1. B. parašė:

   Ar ten dar ir algą moka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto