Artimųjų skundų dėl smurto vis daugėja

Smurtautojų agresiją dažniausiai patiria moterys. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dėl smurto artimoje aplinkoje mūsų rajone jau pradėta du su puse šimto ikiteisminių tyrimų. Pernai per tą patį laikotarpį jų buvo beveik šimtu mažiau.


Nuo kumščių kentėjo moterys 

Vien pastarosiomis dienomis pradėti trys ikiteisminiai tyrimai dėl to, kad vyrai nusprendė „paauklėti“ savo antrąsias puses. Jie nepaiso ir to, kad smurtą stebi mažamečiai vaikai. 
Šeštadienį tuoj po vidurnakčio viename iš Gedimino gatvės butų siautėjo neblaivus (nustatytas 3,30 promilės alkoholio) 36-erių metų V. M. Nepaisydamas nepilnamečių vaikų, vyriškis prieš savo sugyventinę naudojo fizinį smurtą: sugriebęs už plaukų smogė į veidą.
Pirmadienio rytą konfliktas kilo viename Žemaitijos gatvės butų. 42-ejų metų R. T. trenkė
kumščiu savo žmonai į skruostą. Šis smūgis atvėrė vyriškiui duris į policijos  areštinę.
Antradienio rytą savo namuose Kulšėnų kaime (Sedos seniūnija) 75-erių metų S. B., būdamas girtutėlis (nustatyta 4,44 promilės alkoholio), ėmė aiškintis santykius su žmona. Senolis kumščiu smogė jai į ranką ir krūtinę. Garbaus amžiaus žmogus uždarytas į areštinę.


Smurto atvejų daugėja 

Per šių metų devynis mėnesius Mažeikių rajono policijos komisariato budėtojus pasiekė net 263 informaciniai pranešimai apie panaudotą smurtą, pradėti 245 ikiteisminiai tyrimai. Tai gerokai viršija pernykščius to paties laikotarpio skaičius – pernai per devynis mėnesius buvo pradėtas tik 151 ikiteisminis tyrimas dėl smurto. 
Dažniausiai aukos skundžiasi fiziniu smurtu (225 ikiteisminiai tyrimai), gerokai padaugėjo tyrimų dėl psichologinio smurto – nuo penkių pernai iki devyniolikos šiemet, užfiksuotas ir vienas seksualinio smurto atvejis.
Smurtautojų agresiją dažniausiai patiria moterys (201), dažniausiai smurto aukomis tampa sugyventiniai (97) ir sutuoktiniai (82).
66 ikiteisminiai tyrimai baigti baudžiamuoju įsakymu, 213 bylos išnagrinėtos pagreitinta tvarka, 80-čia atvejų įtariamasis ir nukentėjusysis susitaikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto