Asociacijoje tarėsi dėl laidojimo namų

Irena Macijauskienė trečiadienį vykusiame Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdyje informavo apie Lietuvos savivaldybių asociacijoje vykusį pasitarimą. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės iniciatyva Lietuvos savivaldybių asociacijoje įvyko vietos savivaldos, Sveikatos apsaugos ir Aplinkos ministerijų atstovų pasitarimas dėl problemų, susijusių su laidojimo namų steigimu. Dabar galiojantys teisės aktai tokiam verslui yra labai liberalūs.

Gyventojai skundžiasi

„Santarvė“ dar metų pradžioje rašė apie tai, kad savivaldos vadovus pasiekė Algirdo ir kitų aplinkinių gatvių gyventojų parašai. Žmonės priešinosi laidojimo namų kaimynystei ir prašė apginti viešąjį visuomenės interesą.
Prašymą svarstęs Savivaldybės tarybos Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetas gyventojams padėti nepajėgė. Komiteto pirmininkė Irena Macijauskienė akcentavo, kad uždrausti toje vietoje teikti laidojimo paslaugas Savivaldybė neturi teisės, nes teisės aktai tokiam verslui yra liberalūs.
2009 metais buvo panaikinta nuo 2004 metų galiojusi higienos norma, pagal kurią laidojimo biurams buvo nustatyta sanitarinė apsaugos zona šimto metrų spinduliu nuo gyvenamųjų namų. Kai atstumas mažesnis, reikėdavo atlikti gyventojų apklausą ir gauti sutikimą.
Komitetas tada nutarė kreiptis į Vyriausybę dėl teisės aktų pakeitimo. Mažeikių iniciatyva problema
buvo analizuota Lietuvos savivaldybių asociacijos pasitarime.

Apie tai, kas nutarta pasitarime, kuriame dalyvavo ir kitų rajonų atstovai, skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Asociacijoje tarėsi dėl laidojimo namų”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Idomu man pliotkininkui,kas tas savininkas bus? Kas taip prasisuko ir kur?

 2. to Juratei parašė:

  O gal geriau pries tavo namo langus? Kodel gi ne? Kodel vaikams nuolat matyti grabus?

 3. Jūratė parašė:

  Galime vadinti lavonų verslu (čia kiekvienam pagal išprusimą ir mandagumą). Mano nuomone, tai kilni paslauga. O kuo vieta Algirdo gatvėje netinkama? Labiau netinkamesnė prieš Senamiesčio mokyklos langus, bet ten niekam neužkliūva. Kuo daugiau laidojimo paslaugų teikėjų – tuo paslauos kokybė bus geresnė. O dabar kartais laidodamas artimą žmogų dėl vietos stokos turi rinktis nepriimtinus laidojimo namus su jokio dvasingumo neturinčiais muzikantais, nes vyrauja tendencija ,,viskas įskaičiuota“.

 4. Komentatorius parašė:

  O, lavonų biznis kažkam nepatinka.
  Tikiuosi, kad politikai, tokiuose šventiniuose pasisėdėjimuose, kuriuos vadina komisijos darbu, nesugalvos nieko kito, kaip tik pasakyti, kad mes nieko negalime padaryti. Drausti vystyti verslą? KPŠ?

 5. Vištartienei parašė:

  Čia paprasčiausias frankkrukų juodųjų technologijų karas. Neduok Dieve jų bizniui konkurentų atsiras. Neleisti! Uždrausti! Jums, p. Pragare, jau neaktuali mirtis, jūs jau ten, tačiau mes, gyvieji, visi kada nors mirsime (net ir tie, kurie dabar rytais kieme po triusikais vaikšto), ir mūsų artimieji turės mus laidoti. Ir teks susidurti su laaaabai didelėmis problemomis. Turiu labai skaudžią patirtį…

 6. PRAGARĖ VIŠTARTIENĖ parašė:

  Ne taip supratote situaciją, čia tiesiog versliukai nori šermenų biznį sukti miesto centre, o tam priešinasi gyentojai. Tuos versliukus ir bando švelniai pateisinti keli savivaldybės banditai kuriems matyt bus suteikta akcija paslaugoms ritualinėms. Na nemanau kad atsiras norinčių ryte atsikėlus po triusikais stebėti kaip atlaikytas lavonas dėžėj gabenamas į realizacijos vietą ar kavoti.

 7. VI parašė:

  KAi nuo zasranco ginti beveik viso miesto gyventojus- tai ne viesas interesas, o kai kelis privaciu namu savininkus – tai jau baisiai viesas interesas. Isverstaskuriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto