Ataskaitinėje parodoje – net 40 tautodailininkų kūryba!

Plungės kultūros centras puoselėja tradiciją metams einant į pabaigą visus pakviesti į išskirtinę parodą, kurioje pirmu smuiku griežia mūsų tautodailininkai, – rengiama ataskaitinė visų metų paroda. Gražus šios ekspozicijos akcentas – tautodailininkams jubiliatams skiriamas atskiras dėmesys. Šią savaitę toks renginys ir kvietė į Plungės kultūros centrą. Plungės krašto tautodailininkų parodos gražia įžanga tapo ir dar vienos ekspozicijos pristatymas: savo kūrybą plungiškiams pirmą kartą pristatė kandidatė į Lietuvos tautodailininkų sąjungos narius Gražina Jonušienė.

G. Jonušienės personalinė paroda „Šilko šnaresy“ nuo šiol puošia Plungės kultūros centro pagrindinės fojė sieną. „Šilkas kadaise mane suviliojo, o aš vis labiau ir labiau juo žaviuosi. Kuriu, tapau ir šioje parodoje dalijuosi su jumis savo meile šilkui“, – kalbėjo pati kūrėja.
Į antradienį kultūros centre pristatytą parodą „Šilko šnaresy“ rinkosi kolegos tautodailininkai, draugai, artimieji – visi džiaugėsi G. Jonušienės ekspozicija. Muzikiniu sveikinimu tautodailininkę ir visus parodos dalyvius pasveikino Plungės kultūros centro ansamblio „Hello“ solistė Elžbieta Nekrašaitė. Mergaitės mokytoja – Aida Kaunienė.

Dėkodama už parodytą dėmesį, G. Jonušienė trumpai pasidalijo pastebėjimais apie savo kūrybos kelią. Moteris neslėpė, jog ją visada traukė piešimas, spalvos, užsiminė, jog nuo 2017 metų Vido Vagnoriaus studijoje „Menai sau“ pradėjo mokytis tapybos akrilu ir tapybos ant šilko. Tai ir buvo kelio, atvedusio link šiandieninės parodos, pradžia.

Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė, žavėdamasi pristatoma paroda, pažymėjo, jog G. Jonušienės kūryba – spalvinga, ryški, linkėjo ateityje daugiau drąsos ieškant savo tapybos linijos, stiliaus. „Viskas ateis su patirtimi, nes tapyba šilku – labai daug kruopštumo reikalaujantis darbas. Ir toliau žibėkite savo spalvomis, kad kuo daugiau žmonių atrastų jūsų kūrybą ir ja žavėtųsi“, – sakė Plungės tautodailininkų kuratorė.

G. Jonušienė – kandidatė į Lietuvos tautodailininkų sąjungos narius. Ji ne tik pristatė savo asmeninę parodą, bet ir keletas jos darbų eksponuoti kitoje tą vakarą Plungės kultūros centre atidarytoje parodoje, kurioje – Plungės krašto tautodailininkų kūryba.
Kaip minėta, Plungės kultūros centras tradiciškai kasmet lapkričio–gruodžio mėnesiais pagerbia Plungės krašto tautodailininkus ir jubiliatus pristatydamas jų kūrybos parodą. Šiųmetė paroda ypatinga dar ir tuo, kad joje net 40 kūrėjų eksponuoja nuostabius tapybos, grafikos, medžio skulptūros kūrinius, keramikos ir tekstilės dirbinius, žaislus, popieriaus karpinius.

Sveikindama tautodailininkus su parodos atidarymu ir to vakaro svečius J. Miltenė pasidžiaugė, jog Plungės krašto tautodailininkams ir amatininkams yra būdinga ypač ryški žemaitiška dirbinių stilistika ir etninio savitumo puoselėjimas, bet naujos technologijos neaplenkia ir tautodailės, jai daro įtaką ir ją keičia.

Kūrėjus sveikino ir jų darbais taip pat džiaugėsi Savivaldybės meras Audrius Klišonis, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir kiti garbūs svečiai.
„Esate puikūs, nuostabūs žmonės. Ačiū, kad jūs, nepaisydami rūpesčių, vienokių kitokių sunkumų, kuriate. Esate pavyzdys tiems, kurie galbūt to privengia. Nebijokite kurti, o šios kultūros centro erdvės skirtos tam, kad jūsų darbus pamatytų žmonės, kad didžiuotųsi jumis, Plunge, Žemaitija, kad pamatytų, kokie nuostabūs žmonės čia gyvena. Ačiū jums už tai, ką darote. Ačiū kultūros centrui už tą jausmą, kad čia visi jaučiamės lyg namie“, – kalbėjo meras.

R. Matulis, kreipdamasis į tautodailininkus, sakė: „Jūs sueinate rudenį visi į šią salę ir pripilate aruodą to, ką turite brangiausio, – savo kūrybos, kuri virsta auksu mums visiems. Matydami jūsų darbus esame ramūs, sotūs, laimingi ir tikri, kad visus metus galėsime maitintis tuo, ką sukūrėte jūs. Jeigu žmogus neturės dvasinio peno, jam bus gana sudėtinga gyventi. Jūs savo darbais kviečiate žmones ateiti į šią salę. Sveikinu visus tautodailininkus. Su jūsų parodomis pasitinkame didžiąsias metų šventes. Sveikinu jubiliatus pirmiausia. Štai Vytas Jaugėla – pavyzdys mums, kaip vertėtų kiekvienam iš mūsų sekti ir pildyti savo gyvenimą ne tik kūryba, bet ir džiugesiu. Tad linkiu visiems jaugėliško gyvenimo džiugesio, būkite kūrybingi ir laimingi.“

Kultūros centro vadovas kiekvienam parodos atidaryme dalyvavusiam ir jubiliejų švenčiančiam tautodailininkui įteikė po gėlės žiedą – simbolinę padėką. O jubiliatų šiemet turime aštuonis: V. Jaugėla, Vytautas Bružas, Vaida Dapkutė, Rimantas Laima, Viktoras Raibužis, Juozas Kazragis, Vilma Račkauskienė ir Rasa Žalūdienė.

Parodos metu buvo pristatyti kandidatai į Lietuvos tautodailininkų sąjungos narius: Stasys Žilius, Jovita Pinevičienė, Vida Rutkutė ir debiutinę parodą Plungės kultūros centre pristačiusi G. Jonušienė.
Tą vakarą skambėjo ne tik padėkos žodžiai mūsų tautodailės meistrams ir amatininkams – gerą nuotaiką kūrė atidaryme griežusi Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies muzikos kapela, vadovaujama Ritos Džiaugienės.
Plungės krašto tautodailininkų paroda žavi nuostabiais darbais. Kviečiame apsilankyti ir įvertinti.

Daiva Gerikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto