Atidarytas rinkiminių pažeidimų medžioklės sezonas

Artėjant savivaldybių tarybų rinkimams, visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ kviečia kartu užtikrinti rinkimų skaidrumą ir sąžiningumą. Nereikia laukti rinkimų dienos – jau dabar galima atrasti partijų ir pavienių politikų daromus rinkimų tvarkos ir agitacijos pažeidimų.

Trūksta informacijos

Ar agitacinis plakatas autobuso stotelėje turi žymėjimą „Politinė reklama“? Ar tokią žymą turi socialiniame tinkle publikuotos kandidato į merus ar tarybos narius nuotraukos arba atsiųstas kvietimas į agitacinį renginį? Ar darbovietėje prašo parašu ar balsu palaikyti kurį nors kandidatą?
„Kiekvienas gyventojas susiduria su rinkiminės tvarkos pažeidimais kasdieninėse situacijose. Dažnas tiesiog nežino, kad tai – pažeidimai, – teigia organizacijos „Baltosios pirštinės“ vadovas Simas Simanauskas. – Todėl ir raginame kelti minėtus klausimus einant gatve ir naršant internete. Kad būtų lengviau atpažinti pažeidimus, esame parengę specialias atmintines – raginame jas atsisiųsti iš mūsų tinklalapio“.

Kviečia prisidėti

Šiuo metu „Baltųjų pirštinių“ veiklą visoje Lietuvoje koordinuoja daugiau nei 50 asmenų, o beveik 800 savanorių buria savo komandas. Ruošdamiesi artėjantiems savivaldybių tarybų rinkimams, visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovai aplankė visas Lietuvos savivaldybes, kuriose susitiko su savivaldybių rinkimų komisijų, vietos bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Susitikimų metu visoje Lietuvoje diskutuota apie dažniausiai pasitaikančius rinkimų tvarkos pažeidimus ir jų prevencijos būdai.
„Bene svarbiausias mūsų veiklos aspektas – „Baltųjų pirštinių“ savanorių darbas. Tik jų pastangomis fiksuojame didžiąją dalį pažeidimų, įvykdomų prie rinkimų apylinkių ir vykstant balsavimui iš namų,“ – teigia S. Simanauskas
Pilietiški gyventojai yra kviečiami aktyviau prisidėti prie „Baltųjų pirštinių“ veiklos ir tapti iniciatyvos savanoriais. Piliečiai prie „Baltųjų pirštinių“ savanorių komandos gali prisijungti registruodamiesi internetinėje svetainėje www.baltosiospirstines.lt arba el. paštu savanoriai@baltosiospirstines.lt.

2 Atsakymai į “Atidarytas rinkiminių pažeidimų medžioklės sezonas”

  1. Mushroom Kingdom parašė:

    Kviečiu visus mažeikiečius dalyvauti rinkimuose, gerai pasidomėjus kandidatų praeitimi ir išrinkti geriausią. Ne tą,kuris daugiausiai žada. Neleiskime,kad alkoholikų degradatų pagalba vėl vadovautų vagys, išverstaskūriai ir kitokios atmatos.

  2. mazeikiete parašė:

    ar baltosios pirstines po rinkimu patikrins kas nuplaus plakatus nuo sienu,ir uz kieno pinigus jie bus plaunami

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto