Atidėtas sovietinius herojus Telšiuose menančių gatvių pavadinimų keitimas

Dar šių metų gegužės mėnesį Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegija pritarė siūlymui pakeisti sovietinę santvarką propaguojančius gatvių pavadinimus Telšių rajone ir įpareigojo Kultūros ir meno tarybą bei Gatvių pavadinimų parinkimo komisiją vertinti ir pateikti naujus gatvių pavadinimus tvirtinti Telšių rajono savivaldybės tarybai.

Pastarosios institucijos atliko gautą užduotį ir pasiūlė S. Nėries g., J. Janonio g., L. Giros g., P. Cvirkos g. ir V. Montvilos g. pavadinimus keisti į Vytauto Mačernio g., Vito Valatkos g., Felikso Milevičiaus g., Vasario 16-osios g. ir Telesforo Valiaus g. pavadinimus.

„Telšių ŽINIOSE“ rašėme, jog gegužės mėnesį Telšių rajono savivaldybės tarybos Kolegija pritarė siūlymui pakeisti sovietinę santvarką propaguojančius gatvių pavadinimus Telšių rajone. Politikai ėmėsi keisti J. Janonio, L. Giros, P. Cvirkos, S. Nėries ir V. Montvilos gatvių pavadinimus. Sprendimas parengtas atsižvelgiant į tai, kad Telšių rajone yra gatvių, kurių pavadinimai propaguoja sovietinę santvarką ir sovietinius herojus. Esą šių dienų įvykių, t. y. Rusijos karo veiksmų Ukrainoje, kontekste sovietinę santvarką propaguojantys elementai ir jų išbraukimas iš nepriklausomos valstybės gyvenimo tapo itin aktualiu klausimu.

Pritarus siūlymui, Kultūros ir meno tarybai bei Gatvių pavadinimų parinkimo komisijai pavesta įvertinti ir pateikti naujus gatvių pavadinimus tvirtinti Telšių rajono savivaldybės tarybai.

Kultūros ir meno taryba pateikė siūlymus S. Nėries g. pavadinimą keisti į Vytauto Mačernio g., J. Janonio g. į Vito Valatkos g., L. Giros g. į Felikso Milevičiaus g., P. Cvirkos g. į Vasario 16-osios g., V. Montvilos g. į Telesforo Valiaus g.

Kultūros ir meno taryboje taip pat buvo nuspręsta kreiptis į Žemaičių muziejų „Alka“ dėl naujų gatvių pavadinimų, kad paruoštų ir susistemintų istorinę, informacinę medžiagą, kurioje nurodytų priežastis, kodėl keičiami šių gatvių pavadinimai, bei argumentus, kodėl keičiama į būtent šiuos pavadinimus.

Informaciją dėl istorinių asmenybių – V. Valatkos, F. Milevičiaus, T. Valiaus ir V. Mačernio – Žemaičių muziejus „Alka“ pateikė dar rugsėjo mėnesį ir ties tuo viskas sustojo.

Telšių rajono savivaldybės tarybos nariams pradėjus domėtis, kodėl Kolegijoje priimtas sprendimas taip ir „neįgavo kojų“, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas informavo, jog LR Seimas rudens sesijoje ketina svarstyti įstatymo projektą „Dėl Lietuvos Respublikos draudimo propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas“, numatantį prielaidas, kaip konstruktyviai spręsti gatvių pavadinimų keitimo klausimus. Taip pat numatyta objektų pripažinimo propaguojančiais režimus ir jų ideologijas tvarka, jų pašalinimo tvarka, ir galutiniai sprendimai bus priimti centralizuotai šalies mastu. Esą todėl, anot K. Gusarovo, šiandien siūloma gatvių pakeitimo procedūras Telšiuose atidėti iki tol, kol bus priimtas anksčiau minėtas įstatymas.
Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto