Atkrintamosiose rungtynėse – sunki mažeikiškių pergalė

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pirmosios atkrintamosios Nacionalinės krepšinio lygos varžybos Mažeikiuose dar kartą parodė, kad viskas prasideda iš pradžių: nors ir užėmę pirmąją vietą mažeikiškiai tik po itin atkaklios kovos nugalėjo šešioliktus likusius šilutiškius.

Pergalė – tik po didžiulių pastangų

Gausiai į pirmąsias kovo beprotybe pavadintas atkrintamąsias Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes susirinkę mažeikiškiai sirgaliai buvo nemaloniai nustebinti – po pirmojo kėlinio šeimininkų ekipa atsiliko dešimties taškų, po dviejų kėlinių – penkiolikos taškų skirtumu.
Ne ką labiau ūpą kėlė ir trečiasis kėlinys, po kurio vis dar priekyje rezultatu 59:49 buvo „Šilutės“ krepšininkai.
Lemtingas buvo paskutinis kėlinys, kai, esant rezultatui 68:82 svečių naudai, mažeikiškiai po trijų iš eilės taiklių Eigirdo Žukausko, Andriaus Mikučio ir Osvaldo Mačernio tritaškių metimų išsiveržė į priekį ir jau nebeleido šilutiškiams perimti iniciatyvos.
Likus trims sekundėms iki rungtynių pabaigos rezultatyviausias mūsų ekipos žaidėjas Osvaldas Mačernis, pelnęs 20 taškų, neįmetė baudos metimo, šilutiškiai atkovojo kamuolį ir dar spėjo mesti tolimą metimą iš aikštės vidurio, tačiau jis tikslo nepasiekė ir „Mažeikiai“ iškovojo pirmąją pergalę 77:75 serijoje iki dvejų laimėtų rungtynių.
Antrosios šių komandų rungtynės šeštadienį vyks Šilutėje. Šios poros nugalėtojas susitiks su viena iš Vilniaus komandų. Pirmojoje dvikovoje Vilniaus „Statyba“ net 34 taškų skirtumu parklupdė kitą sostinės ekipą – „Š. Marčiulionio KA-Twomeną“.
Pirmosiose atkrintamųjų dvikovų varžybose pergales iškovojo aukštesnes vietas reguliariajame čempionate užėmusios ekipos, išskyrus Šakių „Zanavyką“ – septintąją vietą užėmę šakiečiai namuose nusileido dešimtoje vietoje likusiai Pakruojo „Merestai“.

Tikisi padaryti išvadas

Mažeikiškių ekipos treneris Aloyzas Rudys, paklaustas apie rungtynes, kalbėjo „nevyniodamas žodžių į vatą“ – mes blogiau paruošėme namų darbus, jie – geriau.
„Kiekvieną kartą po tokių rungtynių man kyla klausimas – kodėl komandos, kurioms gresia iškristi, per tokias varžybas kaunasi geriau? Manau, kad šįkart suveikė žaidėjų psichologinis nepasiruošimas, nenusiteikimas kovai, darėme taktines, technines ir psichologines klaidas, dėl to ir turėjome problemų.
Pasisekė, kad išsigelbėjome – tolimas šilutiškių metimas paskutinėmis akimirkomis galėjo viską nubraukti. Man galvoje netelpa, kaip buvo galima leisti mesti laisvam, kai apie tai buvo kalbėta ir akcentuota minutės pertraukėlės metu“, – piktinosi treneris.
Anot A. Rudžio, tokiose kovose meistriškumas susiniveliuoja, viską lemia žaidėjų charakteris, kova iki galo, ir šilutiškiai tai įrodė.
„Pirmus du kėlinius net trys žaidėjai iškrito iš žaidimo, nesužaidė kaip gali. Šalto dušo gavome pačiu laiku, bandysime daryti išvadas“, – kalbėjo komandos strategas.