Atkurtomis pensijomis gali džiaugtis ne visi pensininkai

Kai kurių socialinių išmokų atkūrimo senjorams dar teks palaukti. Eltos nuotrauka

Šiais metais atkurtos pensijos sukėlė sumaištį tarp pensininkų.
Paaiškėjo, kad kai kurių rūšių pensijos liko nepakitusios, joms tebegalioja prieš porą metų pritaikytos laikinojo įstatymo nuostatos dėl išmokų sumažinimo.

Kyla klausimų

„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė „Santarvei“ sakė, kad pastarosioms dienomis padaugėjo gyventojų, kurie teiraujasi, kodėl net sugrąžinus pensijų dydį į prieškrizinį lygį, jie gauna mažiau nei 2008–2009 metais.
Tokia situacija, pasak direktorės, susidarė dėl to, kad šiais metais visiškai atkurtos tik senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių valstybinio socialinio draudimo pensijos, kurios mokamos  iš „Sodros“ biudžeto. Jos buvo laikinai sumažintos dėl sunkmečio dvejiems metams.

Išmokos liko nepadidintos

Tačiau dar metams – iki 2012 m. gruodžio 31osios lieka galioti Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo nuostatos dėl valstybinių pensijų ir kompensacinių išmokų.
„Sumažinimas ir toliau lieka galioti nukentėjusių asmenų, Lietuvos Respublikos I ir II laipsnio, pareigūnų ir karių, teisėjų, mokslininkų valstybinėms pensijoms. Taip pat neatkurtos našlių ir našlaičių pensijos bei įvairios išmokos: rentos, šalpos, slaugos išmokos“, – paaiškino L. Nagienė.

Neteisingai skaičiuoja

L. Nagienės teigimu, būtina skirti valstybinę pensiją ir socialinio draudimo pensiją, kuri mokama iš „Sodros“ biudžeto.
„Žmonės netinkamai skaičiuoja, visas gaunamas pensijas sudėdami į vieną sumą ir lygindami su prieš porą metų gautų pensijų suma. O iš tiesų reikia skaičiuoti kiekvieną pensiją atskirai, nes ne visos jos rūšys buvo sugrąžintos į prieškrizinį lygį“, – akcentavo „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė.

Visiškai atkurtos

Pensijų sugrąžinimas į prieškrizinį lygį palietė apie 447 tūkst. šalies senatvės pensininkų. Atkurtas pensijas Mažeikių rajone gauna 559 dirbantys ir 8 767 nedirbantys pensininkai.  Lietuvoje taip pat registruota apie 239,3 tūkst. našlių ir našlaičių pensijų gavėjų, o Mažeikių rajone  tokių yra per 4 tūkstančius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto