Atkurtų atlyginimų gali tekti palaukti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės valstybės tarnautojams dar gali tekti palaukti nuo spalio pirmos dienos atkurtų atlyginimų.

Valstybė tam pinigų šiemet neskyrė, o Savivaldybės biudžetas suplanuotas be dviejų su puse mėnesio atlyginimų.
Kol kas niekas nesiima prognozuoti, ar metų pabaigoje apskritai nesutriks atlyginimų mokėjimas biudžetininkams.


Įpareigojo Konstitucinis Teismas

Nuo spalio pirmos dienos atkurti valstybės tarnautojų, teisėjų bei statutinių valstybės tarnautojų atlyginimus įpareigojo Konstitucinis Teismas. Jis konstatavo, kad valstybės tarnautojų ir teisėjų pareiginės algos koeficientų sumažinimas, valstybės tarnautojų priedų už kvalifikacines kategorijas sumažinimas prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui. 
Taip pat buvo nurodyta, kad iki spalio valdžia turi arba atkurti sumažintas algas, arba priimti kitokius prieštaravimą Konstitucijai pašalinančius sprendimus.
Mažeikiškis balsavo už atkūrimą
Seimas priėmė kelis įstatymus, kuriais nuo spalio atkuriami teisėjų ir aukštas kvalifikacines pareigas užimančių valdininkų algų bei priedų koeficientai. Už įstatymų priėmimą balsavo absoliuti dauguma valdančiosios koalicijos atstovų. Opozicija balsavimą praktiškai ignoravo, tvirtindama, kad šie įstatymai yra socialiai neteisingi.
Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos įstatymo projektui, nurodančiam, kaip bus atkurta nuo 2009 metų sumažinta valstybės tarnautojų ir teisėjų bei kitų biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų dalis. Šiuo įstatymo projektu įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas dėl neteisėtai ir neproporcingai sumažintų atlyginimų atkūrimo.

Ko iš šių pokyčių gali tikėtis mažeikiškiai biudžetininkai, skaitykite antradienio „Santarvėje“.

4 Atsakymai į “Atkurtų atlyginimų gali tekti palaukti”

 1. Zoselei parašė:

  Tai kad tamsta blogai informuota: visi važiavo už savo pinigus,o Paryžiuje net nebuvo.Ir važiavo kas norėjo,o ne vieni seniūnai ir rinktiniai.

 2. teismas parašė:

  Konstitucinis teismas – valstybės saugumo ir gėrovės, konstitucijos priežiūros ir jos nuostatų saugojimo garantas. Jei joje(konstitucijoje) nustatyta, kad valdininkams, t.y. Lietuvos piliečių įgaliotiems asmenims reikia pirmiausia atkurti buvusius atlyginimus, tai teismas pasielgė logiškai. Apie kultūros darbuotojus, policininkus, mokytojus ir kt. biudžetininkus(ir apskritai visus kitus Lietuvos piliečius) konstitucijoje tikriausiai nėra paminėta. Tai jiems kaip ir nepriklausytų… Jeigu tokios nuostatos jums patinka, nulenkiat galvas, arba bandote piketuoti išsirengę nuogai („Jokūbas sušuko: „Rūbas mano sūnaus; laukinis žvėris jį suėdė, plėšrūnas prarijo Juozapą. Ir, perplėšęs rūbus, apsivilko ašutine, ilgą laiką apraudodamas savo sūnų. O susirinkus visiems jo vaikams tėvo skausmo maldyti, nenorėjo priimti paguodos, bet tarė: Nužengsiu pas savo sūnų raudodamas į mirusiųjų buveinę“ (Pradžios 37, 33 – 35)., arba ištremiate save į sibirą, t.y. į Norvegijos šiaurę, arba pradedat mąstyti kaip iš lietuvos piliečio pasidaryti LIETUVOS PILIEČIU.

 3. nuomonė parašė:

  Labai „logiškas“ sprendimas pirmiausia atkurti algas ir taip daug uždirbantiems…

 4. ZOSELE parašė:

  Tegul taupo , o nesivazineja po Paryziu 40 atstovu seniunu is musu rajono ir bus pinigu biudzete

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto