
Minėdami pasaulinę aplinkosaugos dieną ir prasidėjus vasaros sezonui, kai pagausėja poilsiautojų gamtoje, miškininkai ragina laikytis principo „Nepalik miške nieko, išskyrus pėdsakus“.
Atliekų surenkama tonomis
Minint šią dieną miškininkai pasidalijo pribloškiančiais skaičiais – vien praėjusiais metais Valstybinių miškų urėdija (VMU) atliekų tvarkytojams perdavė 1 069 tonas atliekų. Didžiąją šių atliekų dalį sudarė įvairios statybinės, komunalinės, transporto priemonių atliekos – šiukšlės, kuriomis be sąžinės graužaties atsikratė žmonės, tiesiog jas palikdami miške.
Kad būtų galima geriau įsivaizduoti šiukšlių miškuose mastą, VMU komunikacijos atstovai pasidalijo informacija: kasmet miškuose surenkama apie 500 tonų įvairių atliekų, tokį kiekį talpina apie 100 šiukšliavežių, maždaug tiek vidutiniškai sveria 500 automobilių.
„Ne kitokia padėtis ir pas mus: pernai padalinio aptarnaujamoje teritorijoje surinkta ir atliekų tvarkytojams priduota per pusantros tonos pavojingų atliekų, kurias sudarė padangos, plastikas bei buitiniai prietaisai. Šiemet jau surinkta apie dvi tonas pavojingų atliekų – ypač daug padangų surenkame po jų keitimo sezono“, – sakė VMU Mažeikių regioninio padalinio vadovas Nerijus Lemežis.
Gresia administracinė atsakomybė
Visą straipsnį galite skaitykite laikraštyje „Santarvė“ arba užsisakę laikraščio elektroninę versiją.
Prenumeruok internetu
Visuotina barbarizacija apsėdo mūsų šalį. Chėbrytė elgiasi liberaliai – daro ką nori ir teršia, kur tik gali, ypač miškuose. Ir dar: be gailesčio kerta miškus, kad nebebūtų, kur žemaičiams ir kuršiams pasislėpt, jeigu kas.
Kas darosi su žmonėmis? Prieš kelias dienas dėkojome savivaldybei už sutvarkytą miesto papludimį, tačiau nepraėjo net savaitė, o iš persirengimo kabinų dingo paklotai, peiliu sugadintas stalas, po juo kalnai nuorūkų, nors šiukšliadėžė po nosimi. Vieni stengiasi ir saugo, kiti šiukšlina ir gadina.