Atliekų mažėja – rinkliava didėja

Pernai per metus į Jėrubaičių sąvartyną išvežta 1,5 tūkstančio tonų atliekų mažiau negu 2011 metais, tačiau tai rinkliavos neatpigino – atvirkščiai, ji didinama. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rajono politikai turės apsispręsti: patvirtinti rajono Savivaldybės ar TRATC-o siūlomą rinkliavos dydį.
Vienu atveju dabartinė rinkliava brangtų 10,7 proc., kitu – 21,4 proc.
Plačiau pinigines turėtume atverti nuo liepos pirmosios.


Galutinis žodis – Savivaldybės tarybos 

Praėjusį mėnesį Savivaldybės tarybos posėdyje valdančiosios koalicijos balsais buvo patvirtinta UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ (TRATC) 2013 metų sąmata, kurioje išlaidos, palyginti su praėjusių metų faktu, yra pusantro milijono litų didesnės. Už sąmatą nebalsavusi opozicija tada spėjo, kad toks sprendimas – startas didesnei rinkliavai.
Ir iš tikrųjų jau startavo didesnės rinkliavos svarstymas. Abu siūlomi rinkliavos projektai pristatyti Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetams.
Galutinį žodį dėl rinkliavos tars politikai birželio 28 dieną vyksiančiame savivaldybės Tarybos posėdyje.


Tektų mokėti brangiau 

Rajono savivaldybės Tarybos sudaryta komisija siūlo bazinę tonos atliekų tvarkymo kainą padidinti iki 31 lito (šiuo metu ji – 28 litai), TRATC-o darbo grupė – iki 34 litų.
Šiuo metu Mažeikių, Sedos, Viekšnių miestų individualių namų savininkams metinė vietinė rinkliava yra 175 litai, daugiabučių namų gyventojams 133 litai. Patvirtinus mažeikiškės komisijos projektą, rinkliava nuo liepos mėnesio šoktelėtų atitinkamai iki 193 ir 146 litų. O jeigu politikai pritars TRATC-o projektui, individualių namų savininkams už atliekų surinkimą ir tvarkymą teks pakloti net 212 litų, daugiabučių namų gyventojams – l62 litus.
Kaime esančių individualių namų savininkams ir daugiabučių namų gyventojams rinkliava nuo 87 litų brangtų 10 arba 19 litų.
Gerokai pabrangs ir atliekų tvarkymas įmonėms. Ypač rinkliavos pasikeitimą pajaus verslininkai ir biudžetinės įstaigos, valdančios didelius pastatus, nes minimalios atliekų susikaupimo normos diferencijuotos pagal pastato plotą.

Ko iš mūsų norėtų atliekų tvarkytojai ir ką aiškina dėl rinkliavos branginimo mažeikiškiai politikai, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

22 Atsakymai į “Atliekų mažėja – rinkliava didėja”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Jeigu viskas jau ES standartais,tai ir atlyginimus zmonems kelkite ES dydzio uz ta pati darba! O dabar,tik mokesciai Europiniai… Kada bus tvarka?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Italijos mafija irgi turtus pradejo krautis is siuksliu…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Ne Siuksles,bet aukso gysla ponams!

 4. mazeikiete parašė:

  o ten istikruju Kiaulakiene yra…

 5. jone parašė:

  Si moteris turi giminaicius,kodel ja niekas nepasirupina?

 6. Mazeikietis parašė:

  kas mes jums =melziamos karves?????Mokekit algas, tada mokescius kraukit, kas cia baudziava atkurineja ?????Matos ,kad jau i kelnes deda su pampersais sedi, o vietos jauniems neuzlaeidzia. . Seniai, eikit karsintis i ubagynus , o ne savivaldybei vadovaut. Pasene , suvaikeje priima vaikiskus sprendimus!!!!

 7. x parašė:

  O ką apie atliekų pabrangimą mąsto teisininkė L. Rimkienė ir jos įkurta vartotojų teisių gynimo asociacija? Ar ši asociacija rūpinasi tik Ranco dujomis?

 8. paskutinei rašiusiai parašė:

  … neišsižadėk lazdos ir ubago terbos.

 9. besipiktinančiai dėl foto parašė:

  Niekas čia nepažeista – veido nesimato. Ir apie kokį tyčiojimąsi kalbat? Gėda turėtų būti tam, kas taip gyvena, o ne tam kas fiksuoja realybę.

 10. aurelijus parašė:

  reikia breiviko tokiems tikslams. ateityje kaip raso spauda, bus padaugeje terorizmu, manau, kad zmones kurie kovos uz savo teises ir teisines sistemos supuvimas svogeriu krastuose paskatins topkius ispuolius pries tokius kaip rancus ir t.t, kazkada ateis toks laikas, kad prades naikint tarakonus, o tuos naikintojus pavadins teroristais…………

 11. Skaitytojai ,rašiusiai 07:38 parašė:

  Tą patį suoktum,jei nuotraukoje būtų tavo artimas žmogus?Tos moters giminaičių vietoj užtampyčiau fotografą po teismus,kad būtų visam gyvenimui pamoka,jog nevalia tyčiotis iš (net ir nepadorų gyvenimą gyvenančių ) žmonių…

 12. visai neabejinga parašė:

  nesupratau ,,,,apie koki ,padoruma kalbama,,, apie eiliniu zmoniu,,,ar tu kurie kelia kainas,,patikslinkite padorieji

 13. Tadas parašė:

  Įsišaknyja „rancizmas“. Vienas pelnosi iš dujų, kitas iš šiukšlių.

 14. xxx parašė:

  Iššaudykite mus ir valdykite vieni.

 15. Skaitytoja parašė:

  ir gerai kad nufotografavo…. ,dar parodykit jai ta nuotrauka (klausimo pateikeja) gal susimastys ta ponia kad sitoks gyvenimas nepadorus yra………

 16. Pasipiktinusi parašė:

  Kainas tai didins, o konteinerius šiukšlėms tai mažins ir tolins nuo namų.
  Kažkas nelogiško, kai po miestą turi su šiukšlių maišu keliauti, kol pasieki konteinerį.
  O prie konteinerių dar ir priėjimas šiukšlėmis užverstas, toks jausmas, kad savaitėmis jų niekas neveža.

 17. Ko norėt iš tokios tarybos parašė:

  jie pritartų, jei Tratcas ir 146 Lt. į mėnesį paprašytų, juk ten sėdi burundukai ir tik rankas kilnoja – jiems į žmones nusispjaut… Dešrą atėmė iš žmonių jau seniai, dabar ir kruopas gviešiasi.

 18. Strazdauskui parašė:

  O nuotraukoje esanti moteris davė sutikimą ją fotografuoti?

 19. elvyra parašė:

  Be abejo,viskas aisku,kaip visada.Kainos kyla,kokybe blogeja.Turetu but aptvertos aiksteles,kur stovi konteineriai-tai viena,po iskrovimo konteineriai sustumiami kaip papuole.Bet dar labiau idomu,kiek kartu per metus,jie turetu but dezinfekuojami arba plaunami.Baisu i juos ziuret,ne tai kad prieit.Gal musu valdininkams dazniau reiketu vertinti kai kuriu tarnybu darba?

 20. geras parašė:

  O tai kodėl kaimo žmones nori priversti rūšiuoti? Kažkodėl mažeikiškiams daugiabučių gyventojams tas nė motais, kodėl jiems niekas neaiškina, kad RŪŠIUOTI ATLIEKAS PRIVALOMA?

 21. Kristina parašė:

  Nuopisos…

 22. ... parašė:

  jus ne kainas didinkite, o pirma susitvarkykite atlieku isvezimo grafikus. stovi pilni konteineriai ir aplinkui zmonems reikia krauti siuksles… siaubas kazkoks, jie tik temoka kainas kelti, o darbo kokybes 0…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto