Atnaujintas būstas – nepatrauklus?

Socialiniai būstai kartais taip nuniokojami, kad nebelieka nei langų nei durų. Savivaldybės archyvo nuotr.

Mūsų rajone norinčiųjų gauti socialinį būstą daugiau, nei yra butų, kuriuose jie galėtų gyventi. Tačiau Savivaldybė sulaukia rekordinio skaičiaus atsisakymų iš gyventojų, kurie po kelerių metų sulaukė eilės tokiam būstui gauti.
Problemų Savivaldybei kyla ir su tais, kurie įsikuria jos išnuomotuose butuose – gyventojai paverčia juos lindynėmis.

Sudaryta eilė

Savivaldybės pateiktais duomenimis, šiuo metu rajone yra 634 asmenys ar šeimos, pareiškusios norą socialiniam būstui gauti, o Savivaldybė turi tik 609 būstus, kuriuose jie galėtų gyventi: 554 būstus mieste ir 55 – kaime.
Socialinio būsto laukiančiųjų eilę sudaro įvairaus sluoksnio ir gyvenimo būdo žmonės. Būsto laukia 202 jaunos šeimos, 51 šeima, auginanti tris ir daugiau vaikų, bei dvidešimt  buvusių našlaičių ar be tėvų globos likusių asmenų.
Neįgalių asmenų ir šeimų, kuriose yra neįgalių asmenų, šioje eilėje yra 95. Dar 24 šeimos jau gyvena socialiniame būste, tačiau norėtų pagerinti gyvenamąsias sąlygas.

Daug tikėjosi

Daug vilčių buvo dėta į tai, kad socialinio būsto laukiančiųjų eilė pajudės renovavus tris Savivaldybei priklausančius pastatus, kuriuose įrengti dvidešimt du socialiniai būstai.
Deja, ne visuose eilės laukiančios šeimos panoro apsigyventi.

Kodėl socialinis būstas pasirodė nepatrauklus ir su kokiomis kitomis problemomis susiduria nuomotojai bei nuomininkai, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

5 Atsakymai į “Atnaujintas būstas – nepatrauklus?”

 1. Kits parašė:

  Jeigu žmogus daugybę metų nemoka mokesčių už komunalines paslaugas, gal reikėtų jį ir jo šeimą iškeldinti į kokį tuščią namą kaime – tegul išmoksta bent malkomis pasirūpinti. O jeigu yra tinginys ir sukūrens trobos sienas, tegul gyvena po dangum. Kodėl už tokius apsileidėlius turi mokėti kažkas kitas?

 2. bet... parašė:

  Nereikia europinių standartų, bet jei daugiavaikei šeimai pasiūlo butą, kuriame net razečių nebūna, normalu? laimingi komentuoja, bet nepagalvoja, kad renovuoti pradeda tik dabar anksčiau žmonės gaudavo ir be grindų ir be razečių butus.

 3. ech parašė:

  labai jau savivaldybė žaidžia su tai netikėliais: nuniokojo butą – suskaičiuoti nuostolius ir į teismą, tegu apsimoka. Neturi iš ko – į kalėjimą. Ten tegu atidirba. O prieš surašant sutartį – tegu pasižada butą laikyti tvarkingą – po kurio laiko patikrinus ir radus bordaka — be jokių išlygų laūk iš buto. Normalūs žmonės neturi kur gyventi, o mes valkatomis rūpinamės.

 4. be komentaru parašė:

  Tikrai , rimciau reiktu ziuret ir siulit jei nenori nereikia , braukt is sarasu , o jei kiti nori su euro baldais gaut , poto landyne pavercia i skolas i varo ir dzin jiems jokios atsakomybes zmones neturi . Kitas gal iejes , dar ir ant koju atkeltu ta busta …

 5. Problemos sprendimas parašė:

  Sutartį sudarykjite 3 metams, jei pajamos viršijo nustatytą minimą, sutartį nepratęskite – tegul nuomojasi butą iš butus nuomojančių gyventojų, tokiu būdu socialinio būsto problema bus išspręsta. Turtingesni nuomosis iš gyventojų, skurdesni – kelsis į socialinius būstus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto