Atnaujinti reikalavimai norintiesiems laikyti ginklą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino reikalavimus fiziniams asmenims, norintiems gauti leidimą įsigyti ir laikyti ginklą. Nuo šiol norintieji turėti ginklą privalės užpildyti garbės deklaraciją, o medicininės patikros taisyklės bus liberalesnės.

Naujovė –  sveikatos tikrinimo klausimynas

Pokyčius įteisino sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, patvirtinęs atnaujintą Medicininio patikrinimo tvarkos aprašą bei Ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašą.
Remiantis Europos Sąjungos gerąja praktika ministro įsakymu įvesta „Asmens, norinčio gauti leidimą įsigyti ginklą, garbės deklaracija“ (sveikatos tikrinimo klausimynas), kuri bus įklijuojama į gydytojo psichiatro pildomą asmens sveikatos istoriją.

Išvada galios ilgiau

Pagal naująją tvarką suvienodintas leidimo ginklui ir medicininio patikrinimo išvados galiojimo laikas – nuo šiol jis bus 5 metai (anksčiau išvada galiojo tik 3 metus).
Be to, patobulinta fizinių asmenų, norinčių gauti leidimą įsigyti ginklus, medicininio patikrinimo tvarka. Nuo šiol asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir gydytoją, pas kurį atlikti profilaktinį sveikatos patikrinimą, žmogus galės pasirinkti pats. Tai galės būti tiek asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje pacientas yra registruotas, tiek bet kuri kita sveikatos priežiūros įstaiga.

Kokios ligos – kliūtis?

Įvertinus mokslo ir technikos pažangą, medicinos plėtrą, naujų gydymo metodikų, vaistinių preparatų poveikį paciento sveikatai peržiūrėtas ir sveikatos sutrikimų, dėl kurių negalima įsigyti ar turėti ginklo, sąrašas. Iš jo išbraukta Menjero liga, inkstų ligos, kepenų ligos, onkologinės ligos.
Kai kuriomis kitomis ligomis, pavyzdžiui, cukriniu diabetu, sergančiųjų galimybės turėti ginklą, nuo šiol bus vertinamos individualiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*