Atnaujinamuose namuose sumažės darbų už ES lėšas

Nuo šiol už kai kuriuos darbus gyventojams teks susimokėti patiems. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono Savivaldybės taryba penktadienį priėmė sprendimą pakeisti daugiabučių namų, rekonstruojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis, projektų įgyvendinimo tvarką. Atsisakyta kai kurių su renovacija susijusių darbų butuose.

Atsisakyta keisti įrenginius butuose

Kaip ir iki šiol, ES lėšomis bus atnaujintos šalto ir karšto vandens tiekimo sistemos, tačiau stovai butuose liks nepaliesti. Ir toliau bus atnaujinami pastatų nuotekų šalintuvai, tačiau nebebus tvarkomi sanitariniai prietaisai ir stovai gyventojų butuose.
Iš daugiabučių namų, atnaujinamų ES struktūrinių fondų lėšomis, projektų įgyvendinimo tvarkos taip pat išbrauktas ir elektros tiekimo sistemų pastatų viduje kapitalinis remontas bei rekonstravimas.
Atsisakyta ir priešgaisrinės signalizacijos sistemų kapitalinio remonto, rekonstravimo. Nebebus iš ES lėšų finansuojamas ir natūralios ventiliacijos sistemų kapitalinis remontas bei rekonstravimas.

Atsižvelgta į pageidavimus

Renovuojamų namų projektų vadovo, Savivaldybės statybos ir remonto skyriaus vedėjo Arūno Knystauto teigimu, projektų įgyvendinimo tvarkos pakeitimų imtasi atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus. Esą dalis gyventojų nenori, kad namo renovacijos metu būtų ardomos jų butų sienos.
„Tačiau jei planuojamo renovuoti namo gyventojai vis dėlto norės butuose pasikeisti visą elektros įrangą ar šalto ir karšto vandens tiekimo stovus, galės tai daryti, bet tik savo lėšomis“, – „Santarvei“ paaiškino A. Knystautas.

11 Atsakymų į “Atnaujinamuose namuose sumažės darbų už ES lėšas”

 1. sutinku su www parašė:

  Labai teisingi žodžiai, nieko nebijoti, o pružiūrėti savo turtą.

 2. WWW parašė:

  Mažeikiuose vykdant renovaciją yra labai daug pažeidimų. Reikia nebijoti pastovėti už darbų ir medžiagų kokybę, kad ir kaip tai nepatinka rangovams ir savivaldybės statybos skyriui.

 3. liepai parašė:

  Tu čia pati sėdėdama sugalvojai? Juokas ima, kai paskaitai tokių „ekspertų“ nuomonę. Bet, jei tau kas nors užanka ar užsineša, reikia iš patirties žinoti, kad nepakenkia karts nuo karto kad kas nors pakrapštytų. ;D. MADE MY DAY!

 4. liepa parašė:

  Įdomu kaip bus sutaupoma šilumos energija su tokia renovacija, juk šilumos vamzdynai užakę, radijatoriai iki pusės pilni purvo.

 5. A parašė:

  Renovacija butina pradeti nuo vamzdynu ir sildymo sisemos.

 6. tau, WWW parašė:

  MATAU, TURI INTERNETĄ, tai juo ir pasinaudok, jame yra visa informacija:
  „Daugiabučio namo, esančio Gamyklos g. 15, Mažeikiuose, modernizavimas“ (paraiškos kodas Nr. VP3-1.1-VRM-03-R-81-006) įgyvendinti – iki 2 128 088, 05 Lt (dviejų milijonų vieno šimto dvidešimt aštuonių tūkstančių aštuoniasdešimt aštuonių litų 5 ct) iš Vidaus reikalų ministerijos programos „Vidaus reikalų ministerijos valdymo srities valstybės politikos formavimas, įgyvendinimo koordinavimas ir kontrolė“ (Europos Sąjungos lėšos) (programos kodas 2.110) pagal priemonę „Plėsti būstą (atnaujinti daugiabučius gyvenamuosius namus ir plėtoti socialinį būstą) probleminėse teritorijose“;

 7. www. parašė:

  O siaube! Kokia teisę turi nuspręsti savivaldybė, kad nekeis karšto ir šalto bei fekalijų stovų butuose.Tai Europos Sąjungos remiami darbai, gyventojams reikia mokėti, tik 15% darbų kainos. Namams po 40 metų. Kam mums tokia renovacija.Neklaidinkite žmonių, butuose elektros instaliacija nekeičiama, elektros instaliacija keičiama bendro naudojimo patalpose/ laiptinėse , rūsiuose, laptinių skydinėse bei namo skydinėje- rūsyje.Už šiuos darbus gyventojai moka 15 procentų darbų vertės. Kuo tolyn tuo didesnis absurdas.
  P,Šideikiene, norėtumem sužinoti ir Gamyklos 15 namo samatinę vertę, juk ten gyvena nepaprasti žmonės.

 8. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Nežinau , pasisekė tiems gyventojams, ar nepasisekė ,kurių name gyvena administracijos direktoriaus pavaduotojas R. Paradnikas , bet tas daugiabutis namas Mažeikiuose, ko gero, bus vienas iš daugiausiai pareikalavusių ES renovacijos lėšų. Šio namo renovacijos rangovas , aišku, ne kas kita , o UAB ,,Mažeikių Varduva‘‘ , kurios akcininkai K.Bartkevičius ir S.Šiurys sėdi valdžios olimpe.

 9. Nesupratau parašė:

  Darbai butuose ir nebuvo remiami iš ES lėšų, už juos gyventojai ir taip moka 100%. Kodėl jie už savo pinigus turi samdyti primestus statybininkus, jei gali rasti tokių „specialistų“ pigesnių 2-3 kartus.

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  As ir sakau ,kad butina vamzdynus renovuoti ir silymo sistema..kitaip ta renovacija tik pinigu svaistymmas

 11. ELYTE parašė:

  Mieli ponai ,nejuokinkit zmoniu ,kur viskas pakeista ,kur apskaitos prietaisai sildymui sudeti ,kaip pavyzd ,,sodu 10 namas ,,tai matom kie tereik moket oz sildyma ,o jei sildymo reguliatoriu nebus ,sistemos netvarkysit ,tai jusu renovacija lygi nuliui.Aisku jus to norit ,ka bedarys silumos monopolininkai ,jei kiekvienas butas tures apskaita ,tada kiekvienas butas zinos kiek moka ,o tas jusu netenkina.O kregzdziu lizdu lipdyt apie nama mum nereikalinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto