Atpigusios tarptautinės perlaidos leis sutaupyti 80 mln. litų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo sausio 1 dienos atpigusios tarpbankinės perlaidos į Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalis įmonėms ir gyventojams kitąmet turėtų sutaupyti apie 80 milijonų litų.

Nustato ES reglamentas

Lietuvos komercinių bankų pateikta informacija rodo, kad internetu atliekami neskubūs pavedimai į ES ir EEE šalis – Norvegiją, Islandiją ir Lichtenšteiną – po euro įvedimo kainuos nuo 23 iki 43 euro centų, tuo tarpu dabar tarptautinės eurų perlaidos internetu kaina svyruoja nuo 40 iki 60 litų. Tarptautinių pervedimų eurais įkainiams turės įtakos ES reglamentas, nustatantis, kad tarptautiniai mokėjimai eurais negali kainuoti brangiau nei analogiški vietiniai mokėjimai.
„Visų bankų tarptautiniai pervedimai eurais nuo Naujųjų metų pinga iki vietinių pervedimų litais lygio“, – teigia Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys.

Pigs iki vietinių įskaitymų lygio

Įsivedus eurą reikalavimai turės įtakos ir lėšų įskaitymo mokesčiams, todėl tarptautiniai įskaitymai už pavedimus eurais į Lietuvos bankuose esančias sąskaitas pigs iki vietinių įskaitymų lygio. Bankai nurodė dažniausiai taikysiantys 35 euro centų mokestį.
Šiuo metu įkainis už lėšų eurais įskaitymą į bankų sąskaitas Lietuvoje iš EEE šalių bankuose svyruoja nuo 5 iki 30 litų.

Asmeninių pervedimų kasmet daugėja

Lietuvos banko statistikos duomenimis, asmeniniai pervedimai ir iš Lietuvos į užsienį, ir iš užsienio į Lietuvą kasmet didėja.
Pagal mokėjimų balanso duomenis, 2013 m. privačių asmenų perlaidos į Lietuvą sudarė 5,3 mlrd. litų, pirmąjį tų metų pusmetį – 2,2 mlrd. litų, o per 2014 m. pirmąjį pusmetį – 2,7 mlrd. litų.
Nuo 2015 m. sausio 1 d. mažmeninių mokėjimų sistema veiks iki 17 val., todėl net ir 16 val. mokėjimo paslaugų teikėjui elektroniniu būdu pateikti pavedimai gali būti įvykdyti tą pačią dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto