Atšalus orams – didesnės sąskaitos už šildymą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lapkričio mėnesį prasidėję žiemiški orai gerokai padidino ir šildymo suvartojimą, o tai atsilieps ir daugiabučių namų gyventojų piniginėms. Už lapkričio mėnesį vieno kvadratinio metro apšildymą teks mokėti vidutiniškai 20 euro centų daugiau nei spalio mėnesį. 
Mažeikių mieste ir rajone šilumą teikiančios įmonės UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ interneto erdvėje skelbiama, kad lapkričio mėnesį, lauke esant vidutinei temperatūrai plius 1,96 laipsnio, vieno kvadratinio metro būsto šildymas mažeikiškiams atsiėjo vidutiniškai po 63 centus. Tai 20 centų daugiau nei spalio mėnesį, kuomet lauko vidutinė temperatūra buvo plius 4,86 laipsnio.
Gruodžio mėnesį šilumos energija mažeikiškiams dar daugiau brangs.
Pagal šilumininkų atliktus skaičiavimus lapkričio mėnesį suvartota viena šilumos kilovatvalandė gyventojams kainavo 4,95 euro cento, „gyvatuko“ mokestis siekė 7,92 euro, o gruodžio mėnesį kilovatvalandės kaina jau sieks 5,16 euro cento, „gyvatuko“ mokestis – 8,25 euro.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

4 Atsakymai į “Atšalus orams – didesnės sąskaitos už šildymą”

 1. E.V. parašė:

  Šiandien ryte pasivaikščiodamas aplink namą paskaičiavau pradarus langus – 45 butų name 8 langai praviri. Išeina, kad per karšta. Mano bute 21 laipsnis šilumos. Tikrai per šilta.

 2. to mažiau parašė:

  Tai gal ne langus reikėjo atidarinėti, o kreiptis į namą prižiūrinčią tarnybą, kad pamažintų šildymą? Bet pabambėt komentaruose juk paprasčiau. Tik piniginei nuo to nei kiek ne geriau :-)

 3. Edvinas parašė:

  Siūloma tiems, kas šildosi kūrendami malkas įvesti mėnesinį 10 eurų mokesti už oro teršimą. Pilnai tam pritariu. Dabar kai nėra vėjo neįmanoma kvėpuoti – vien tik dūmų smarvė.

 4. Mažiau parašė:

  Pasižiūrėjau tą informaciją – „Tavo pastogė“ prižiūrimų namų šilumos kaina net 4 cnt./kv.m. maženės negu „Mažeikių butų ūkio“! Šaunuoliai pastogiečiai – savo šilumos ūkį prižiūri geriau, tūpinasi savo namų gyventojais! O „Mažeikių butų ūkio“ namuose reikėjo padtoviai laikyti atidarytus langus – vėl „pleškina“, o mes mokam!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto