Atšilus suaktyvėja ne tik gamtos mylėtojai, bet ir padegėjai

Ugniagesiai gelbėtojai su degančia žole trečiadienį kovojo tris valandas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pernykštės žolės deginimo bumas užregistruotas trečiadienį: ugniagesiai gelbėtojai jos gesinti važiavo šešis kartus.

Pavenčiai skendėjo dūmuose

Praėjusią savaitę prasidėję pernykštės žolės gaisrai tęsėsi ir šią savaitę. Pirmadienį ugniagesiai važiavo gesinti dviejų tokių gaisrų, antradienį – penkių. Padegėjai rekordą pasiekė šilčiausią savaitės dieną – trečiadienį.
Tądien pirmasis pranešimas Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė jau dešimtą valandą ryto: pranešta apie degančią žolę M. Daukšos gatvėje, ties kalnais. Ugnis, kuri jau plėtėsi į krūmus, buvo sustabdyta per pusvalandį. Pirmą valandą dienos gautas pranešimas apie degančią žolę pavenčiuose – iš šios gaisravietės ekipažai grįžo tik po trijų valandų. Ugnis siautėjo visur – prie vadinamojo pirmojo upelio, prie buvusio „Aitvaro“ malūno, prie stadiono. Antrasis pareigūnų ekipažas gesino degančią žolę Pavasario gatvės dykvietėse.

Gaisrų kasmet – vis daugiau

Pasak pareigūnų, pernykštės žolės gaisrai kyla tuo metu, kai baigiasi pamokos ir jaunimas masiškai traukia į pavenčius. Praėjusią savaitę buvo sulaikyti trys penkiolikmečiai, kurie padegė žolę. Jiems patiems teko ją ir gesinti.
Trečiadienį visoje Lietuvoje ugniagesiai turėjo pakankamai rūpesčių – jie kviesti į pagalbą net 126 kartus, Telšių apskrityje žolė degė devynis kartus. Palyginimui: ketvirtadienį šalyje kilo tik devyniolika žolės gaisrų, Mažeikių pareigūnai gesino du gaisrus Pavasario gatvės dykvietėje.
Statistika liudija – padegėjų kol kas niekas nesustabdo: 2009 metais žolė degė 53 kartus, po metų  užregistruoti jau 78 atvejai, o pernai rajone kilo 102 žolės gaisrai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto