Atsistatydino vidaus reikalų ministras R. Palaitis

Atsistatydina vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Eltos nuotr.

Valdantiesiems pavyko rasti kompromisą ir išsaugoti valdančiąją koaliciją. Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pirmadienį pranešė atsistatydinsiąs.

Sprendimas – po susitikimo su Prezidente

Apie tokį sprendimą pranešta po pirmadienį Prezidentūroje įvykusio Premjero Andriaus Kubiliaus, Liberalų ir centro sąjungos lyderio Algio Čapliko ir vidaus reikalų ministro R. Palaičio susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.
„Noriu pasakyti, kad aš iš tikrųjų dėl savo sprendimo nė kiek neapgailestauju. Atleidęs du Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnus jaučiausi elgęsis teisėtai ir teisingai, bet, matydamas Lietuvoje tokią situaciją, kuri kilo dėl sunkiai nusakomų veiksmų, aš nemanau, kad mano asmuo turėtų trukdyti veikti išvien į priekį, todėl suvokdamas atsakomybę artimiausiu metu atnešiu atsistatydinimo pareiškimą, – pareiškė R. Palaitis.

Nuolaidos – iš abiejų pusių

Prezidentė D. Grybauskaitė sakė, kad dar prieš savaitę pasiūlė koalicijos partneriams mėginti rasti susitarimą besiklostančioje politinėje situacijoje ir toliau dirbti šioje Vyriausybėje.
„Tuomet sakiau, kad ši Vyriausybė gali ir turi dirbti ir užbaigti svarbiausius Lietuvai darbus, kuriuos yra susiplanavusi į priekį. Deja, per savaitę to sutarimo nebuvo, todėl nusprendžiau susitikti su visais atstovais. Noriu tikėti, kad radome kompromisą, kaip ir turi būti bet kurioje demokratinėje valstybėje susiklosčius politinei krizei. Tikiuosi, kad abi pusės laikysis susitarimo,“ – kalbėjo D. Grybauskaitė.
Prezidentė pažymėjo, kad ši koalicija gali dirbti kartu ir dirbs, bet nuolaidų turėjo padaryti abi pusės.
Kaip vieną iš nuolaidų D. Grybauskaitė paminėjo tai, kad FNTT vadovai grąžinami į darbą turi būti teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis. Šalies vadovė pabrėžė FNTT pertvarką, kurią ji siūlė dar 2010 metų pradžioje.
D. Grybauskaitė išreiškė besitikinti, kad, turint tokius kompromisus, „koalicijos partneriai susilaikys nuo vienas kito puolimo, stumdymosi ir priešrinkiminės retorikos“.

Galėjo būti ir anksčiau

Premjeras A. Kubilius teigiamai atsiliepė apie ministro žingsnį trauktis savo noru.
„Pozityviai vertinu ministro pareiškimą, gerai, kad yra padarytas toks sprendimas, kuris leidžia koalicijai toliau svarstyti bendrą darbą, ir būtų buvę geriau, jeigu toks sprendimas būtų padarytas anksčiau,“ – situaciją komentavo A. Kubilius.
Kalbėdamas apie FNTT Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Seime bus svarstoma šios institucijos pertvarka.
„Įgyvendinant pertvarką toliau bus sprendžiamas ir pertvarkytos institucijos vadovybės klausimas, o pareigūnų – Vitalijaus Gailiaus ir jo kolegos – moralinio ir profesinio statuso klausimas bus svarstomas taip pat ieškant tinkamų sprendimų,“ – sakė Premjeras.
A. Čaplikas pakartojo, kad jo vadovaujama partija palaikė ir toliau palaiko jų deleguotą ministrą R. Palaitį.
„Šiuo atveju pats ministras apsisprendė atsistatydinti, todėl mes gerbiame tai,“ – teigė politikas.

One Reply to “Atsistatydino vidaus reikalų ministras R. Palaitis”

  1. Se Tau parašė:

    Ar atsistatydino, ar tik pranese, kad atsistatydins?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto