Atstatymo idėja – su politiniu prieskoniu?

Geležinkelis į Rengę buvo nuardytas 2008 metais, oficialiai teigta, kad jis kėlė grėsmę eismo saugumui. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Savivaldybės taryboje veikiančios frakcijos nutarė kreiptis į Susisiekimo ministeriją dėl geležinkelio ruožo į Rengę atstatymo.
Šis konservatorių inicijuotas žingsnis sukėlė įvairių vertinimų. Spėjama, kad jį lėmė artėjantys Seimo rinkimai. Tuo labiau kad ir viešai rinkėjams yra pateikiama klaidinanti informacija.
Daug klausimų kilo ir „už borto“ likusiems konservatorių partneriams opozicijoje – visuomeninio judėjimo „Kitaip“ atstovams. Opozicijos lyderės Linos Rimkienės veiksmuose jie įžvelgė nekorektiškumo.

Pasirašė trys atstovai

Savivaldybės merui Antanui Teniui adresuotą raštą dėl geležinkelio ruožo Mažeikiai–Rengė atstatymo pasirašė Savivaldybės tarybos opozicijos lyderė Lina Rimkienė, socialdemokratų frakcijos vadovas Deivydas Vyniautas bei mišrios frakcijos vadovė Sigutė Bernotienė.
Rašte prisiminta šios vėžės išardymo istorija, akcentuota jos svarba visuomenei bei naftos perdirbimo įmonei.
„Manome, kad rajono Savivaldybė turi būti suinteresuota sėkminga AB „ORLEN Lietuva“ veikla ir suvokti šios įmonės nerimą, kad trukdoma jos logistinei veiklai“, – teigiama kreipimesi į merą.
Politikų teigimu, būtina imtis visų galimų priemonių, kad būtų atnaujintas geležinkelio ruožo į Latviją atstatymo problemos nagrinėjimas ir rastas sprendimas.

Tikisi sulaukti informacijos

Toks kreipimasis atsirado po Tarybos narių konservatorių prašymo Savivaldybės merui sudaryti darbo grupę dėl Mažeikių–Rengės geležinkelio ruožo atstatymo galimybių studijos.
„Pati Savivaldybė geležinkelių nei stato, nei juos ardo, todėl buvo nutarta frakcijų vardu kreiptis į Susisiekimo ministeriją“, – kreipimosi atsiradimą „Santarvei“ paaiškino meras.
A. Tenio pastebėjimu, AB „Lietuvos geležinkeliai“ iki šiol neakcentavo, kad geležinkelio vėžė „Mažeikiai–Rengė“ nebus atstatyta. Net vykdant Laisvės gatvės rekonstrukciją, liko neišardyti gatvę kertantys bėgiai. Tai, anot mero, rodo, kad „Lietuvos geležinkeliai“ pasiliko galimybę tiesti geležinkelio liniją nekliudydami rekonstruotos gatvės.
„Iki šiol nežinome, kas ir kada numatyta. Tikimės, kad bus atsakyta į kreipimąsi ir sulauksime  konkretesnės informacijos“, – teigė meras.
A. Tenys neatmetė galimybės, kad susirūpinimą nuardyto geležinkelio vėže lėmė artėjantys Seimo rinkimai, nes šios idėjos autore besiskelbianti konservatorė Lina Rimkienė yra tarp kandidatų.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

16 Atsakymų į “Atstatymo idėja – su politiniu prieskoniu?”

 1. Pritariu Gintei parašė:

  Labai būtų puiku traukinuku į Klaipėdą nuvažiuoti. Juk autobusai tą varganą 100 su trupučiu km atstumą darda net 3 valandas. O ir smagiau traukiniu.

 2. ginte parašė:

  O kodėl p. Rimkienė imasi iniciatyvos atstatyti geležinkelio vėžę tik į Rengę juk geležinkelio atkarpa į Klaipėda irgi nuardyta tai gal abi iniciatyvas sujunkit į viena, juk naftos perdirbimo įmonei tiesioginė vėžė į Klaipėda irgi reikalinga taip pat Mažeikių žmonėms, jaunimui , studentams , odabar dėl vieno keliam triukšmą o kitą pamirštam?

 3. >KaTis parašė:

  Buka ir garsiai kudakuojanti višta ta rimkienė.kaip ir kitos tvartelio personos-sena nutriušusi nutrija degutienė,kubiliaus gaga juknevičienė……tik prie puodų tokias. o geležinkelį iš savo privogtų lėšų turėtų atstatyti amb vagių gauja.juk bestuburis prietaisas įsakė išardyti.pamiršote?

 4. ??? parašė:

  Ar pagalvojate, kiek ta kelionė dbar kainuotų. Automobiliu pigiau :)

 5. Vaziuotu parašė:

  I Ryga vaziuotu ipac jaunimas ir i oro uosta ir pailseti pramogu rygoje daug ir netik pramogu.

 6. KaTis parašė:

  Čia tipo Lina Rimkienė sugalvojo… Ha Ha… O kur ji anksčiau buvo? Kai į merus taikė, tai tylėjo…Dabar, kai ES komisija prirėmė prie sienos „Lietuvos geležinkelius“, tai ir ji prabilo ! Gudrus žingsnis prieš rinkimus :)

 7. algis parašė:

  tai ka mazeikiam dar vienos pervazos reik i taip kamsciu netruksta….

 8. E.V. parašė:

  Pigūs populistų šūkiai. Patys skelbia ir patys žino, kad iš to nieko neišeis. Juk jau kažkada buvo žadėta, kad traukiniai į Rygą važiuos, kad bus pastatytas medienos klasteris su tūkstančiu darbo vietų, tačiau išėjo tik fontanas prie geležinkelio stoties, pora naujų šviesoforų ir viena žiedinė sankryža. Gal geriau nesigirdami duobes kiemuose užasfaltuotu. Išvažiuot nebeįmanoma.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Ko L. Rimkienė tylėjo ir nerodė iniciatyvos, kai dar nebuvo nurodymo iš ES atstatyti geležinkelius? Dabar, kai ES pagrasino Lietuvai didžiulėmis baudomis, jei nebus atstatyti bėgiai, iniciatyvos, matai, ėmėsi L. Rimkienė ( čia, tipo, jos idėja). Manau, bus kaip visada: vieni dirbs, bet laurus nusiskinti norės/nori L. Rimkienė.

 10. mazeikietis parašė:

  Gelezinkelis buvo isarditas valdant A.Kubiliui,klausti reikia jo

 11. Proto bokstas parašė:

  Visu pirma reikia pakelti tuos dokumentus, kurie prisidejo prie gelezinkelio isardymo, kas pasirase toki debiliska isakyma.Ir reikia nedelsiant perduoti i teisma, kuriems gresia uz tokius darbus laisves atemimas iki gyvos galvos, o be to is ju asmeniniu lesu atstatyti gelezinkeli Mazeikiai– Renge !

 12. Vycka parašė:

  Jei atstatytu si ruoza tai visa Lietuvos gelezinkeliu pelna pasiimtu Latvija. Nuo to labai nukentetu lietuvos biudzetas ir t.t

 13. Janinai parašė:

  vaziuotu prekiniai traukiniai, galbut ateity reiks ir keleiviniu, tik kas prisiims atsakomybe uz nuardyma…Kinijoj tokiems kenkejams ivikdytu mirties bausme

 14. Janinai parašė:

  Ne politiniai, o ekonominiai veiksniai lėmė maršruto uždarymą. Iki Šiaulių važiuoja vos 10 – 20 keleivių, o iki Rygos nei tiek nevažiuotų. Koks tokio maršruto rentabilumas? Jūs dabar mokėtumėte 30 eurų už traukinio bilietą į Rygą ir atgal? Abejoju.

 15. Janina parašė:

  Būtų smagu važiuoti į Rygą… primena jaunystę šis maršrutas. Gaila, kad politiniai žaidimai griauna eilinių žmonių norus…

 16. ... parašė:

  Eilinis Rimkienės politinis piaras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto