Atšvaitų pakako ne visiems norintiesiems

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trečiadienį vykusi Atšvaitų diena kai kuriems mažeikiškiams paliko nuosėdų – visiems norintiesiems dalijamų atšvaitų neužteko.

Skaičius buvo ribotas

Lietuvos automobilių kelių direkcija trečiadienį paskelbė Atšvaitų dieną – ta proga eismo dalyviams buvo dalijami atšvaitai ir šviesą atspindinčios liemenės. Buvo skelbta, kad atšvaitai mūsų rajone bus dalijami nuo devintos ryto: tris valandas Mažeikių kelių tarnyboje bei po pusvalandį Laižuvos ir Šerkšnėnų seniūnijose.
Į redakciją kreipėsi mažeikiškė, kuri pasipiktino, kad jau dešimtą valandą ryto Mažeikiuose  atšvaitai nebebuvo dalijami.
„Šiai akcijai mes gavome keturis šimtus atšvaitų, juos padalinome į tris dalis. Jau nuo pat ryto plūstelėjo aplinkinių gatvių gyventojai ir, nors davėme tik po vieną atšvaitą, jų greitai neliko. Nesitikėjome tokio žmonių aktyvumo, o ir atšvaitų skaičius buvo ribotas“, – „Santarvei“ sakė valstybės įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.

Atšvaitai – pėsčiųjų būtinybė

Anksčiau nedidelį kiekį atšvaitų turėdavo budintys kelių policijos ekipažai ir jais apdovanodavo eismo dalyvius, tačiau jau kelerius metus pareigūnai atšvaitų nebegauna.
„Manau, nereikia priminti apie atšvaitų naudą tamsiame kelyje. Atšvaitą įsigyti tikrai nėra brangu, gyvybė yra brangesnė… Ir bauda už Kelių eismo taisyklėse nustatytų reikalavimų nesilaikymą siekia nuo 23 iki 40 eurų“, – sakė kelių policijos poskyrio viršininkas Nerijus Gurauskas.
Kelininkai primena: atšvaitus pėstiesiems reikia nešioti tinkamai – juostinius atšvaitus jie privalo nešioti ant dešinės rankos, o pakabinami atšvaitai turi būti segami dešinėje viršutinio drabužio pusėje tokiame aukštyje, kad juos kuo geriau apšviestų važiuojančių automobilių šviesos.
Per paskutines spalio ir pirmas šio mėnesio dienas tamsiuose rajono kelio ruožuose pėstieji nenukentėjo. Vienas pėsčiasis buvo sužeistas mieste –  Žemaitijos gatvės perėjoje.

One Reply to “Atšvaitų pakako ne visiems norintiesiems”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Gal ponas pareigūnas paaiškins, kur tų atšvaitų galima nusipirkti? 2 prekybos centruose paklausiau ir sulaukiau neigiamo atsakymo. Kanceliarinėse prekėse kai kur galima gauti juostelių tinkančių užmauti ant rankinės rankenų, bet ne ant rankovių, kaip labai gražiai reklamuoja vaikučiai per televiziją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto