Attilas atliko pirmąją užduotį

Tomas Taurinskas su savo augintiniu Attilu dirba jau apie metus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rajono Policijos komisariato tarnybinis šuo Attilas pirmą kartą dalyvavo operacijoje ir sėkmingai ją įvykdė.

Vyras slėpėsi po medžiu

Kovo antrosios rytmetį Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojas gavo pranešimą, kad grįžęs į namus iš apklausos policijoje 44erių metų šio rajono gyventojas G. M. jėga į automobilį įsisodino į darbą beišeinančią žmoną ir išsivežė.
„Kai gavome pranešimą, kaip įprastai komisariate buvome su augintiniu, tarnybiniu šunimi Attilu. Nuvažiavę miške aptikome automobilį, bet jis jau buvo tuščias. Ėjome pagal pėdsakus, ieškojome abiejų sutuoktinių, tačiau netrukus gavome informaciją, kad moteris rasta sodyboje prie Tryškių“, – apie paieškos pradžią pasakojo prevencinio poskyrio specialistas Tomas Taurinskas.
Nuvykę į sodybą pareigūnai aptiko sumuštą moterį, kuri pasakė, kad vyras ją palikęs, o pats sprukęs nežinoma kryptimi.
„Išėjęs iš pastato, daviau šuniui komandą ieškoti žmogaus, jis pradėjo uostinėti orą. Iš Attilo elgesio supratau, kad jis kažką užuodė. Truputį paėję, maždaug už trijų šimtų metrų nuo sodybos, krūmuose, pastebėjome po medžiu gulintį vyriškį. Kaip vėliau paaiškėjo, jis taip pat mus pamatė ir pradėjo šaukti: „Nieko nedarykite, aš nebėgsiu“, – įvykius prisiminė pareigūnas.
Telšiškis, įtariamas seksualiniu prievartavimu, trims mėnesiams buvo uždarytas į Mažeikių policijos areštinę. Pirmadienį jis nusižudė.

Pasiruošęs vykdyti užduotis

Naujajam pareigūno augintiniui Attilui dabar yra dveji metai ir keturi mėnesiai, Mažeikiuose jis tarnauja jau daugiau nei metus. Vokiečių aviganį mažeikiškis pareigūnas parsivežė iš Vilniaus kinologijos centro.
„Tai jau ketvirtas mano augintinis per visus tarnybos metus. Garsiausias, be abejo, buvo vokiečių aviganis Rofas, su kuriuo kartu tarnavome pasienio tarnyboje. Vien dingusių žmonių radome penkis, o dar vagystės iš parduotuvės išaiškinimas, kitos operacijos. Gaila, užpernai dešimtmetis Rofas nugaišo, todėl teko imti kitą augintinį. Ir Rofas iš pradžių buvo paprastas padykęs šuniukas, kurį tarnybiniu šunimi pavertė sunkus kasdienis darbas“, – prisiminė T. Taurinskas.
Pareigūnas pripažino: šis atvejis buvo pirmoji tarnybinė užduotis, kurią jo dabartinis augintis sėkmingai įvykdė.
Attilas jau paruoštas ieškoti narkotinių medžiagų, vykdo žmonių bei daiktų paiešką, seka pėdsakais. Jis jau yra išmokytas sulaikyti nusikaltėlį.
Šiuo metu dar vienas tarnybinis šuo yra Plungės policijoje, o nuo balandžio pirmosios, kai prie Telšių AVPK bus prijungti Akmenės ir Kelmės rajonų policijos komisariatai, apskrityje mažeikiškių tarnybinis šuo bus vienintelis.
„Kiekvieną dieną su Attilu dirbame ir esame pasiruošę pagal gautą pranešimą išvykti į nusikaltimo ar įvykio vietą“, – pasakojo pareigūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto