Auditorių rekomendacijos padeda geriau dirbti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės audito ir kontrolės tarnyba savo veiklos ataskaitoje konstatuoja: fiksuojama pažanga valdant Savivaldybės finansus ir turtą. Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė įsitikinusi, kad prie šito prisideda ir audito metu atrasti trūkumai bei pateiktos rekomendacijos jiems šalinti. Tuo labiau kad gerėja ir požiūris į rekomendacijų vykdymą.

Praėjusiais metais Audito ir kontrolės tarnyba pateikė 61 rekomendaciją, įgyvendintos – 49, penkioms nesuėjęs terminas, dar penkioms jis pratęstas. Tad neįgyvendintos liko tik dvi rekomendacijos.

Savivaldybės audito ir kontrolės tarnyba atlieka finansinį ir veiklos auditą savivaldybės administracijoje, savivaldybės administravimo subjektuose ir savivaldybės valdomose įmonėse. Ataskaitą Tarybai pristačiusi Savivaldybės kontrolierė Alma Karvelienė teigė, kad daug dėmesio  reikalauja kasmet atliekamas Savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinio finansinis (teisėtumo) auditas.

„Tai, kad vis dar negalime pareikšti besąlyginės nuomonės dėl konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio teisingumo, rodo, jog pasitaiko reikšmingų duomenų iškraipymų ir sumų, kurių teisingumo negalėjome patvirtinti. Ne pirmus metus pastebime neatitikimus nebaigtos statybos ir infrastruktūros apskaitoje, o darbo užmokesčio ir viešųjų pirkimų organizavimo klaidos kartojasi ne vienoje įstaigoje. Todėl pokyčiai galėtų būti reikšmingesni, jei į rekomendacijų įgyvendinimą būtų žvelgiama sistemiškai, nes tik bendras darbas gali duoti laukiamo poveikio“, – pristatydama praėjusiųjų metų ataskaitą politikams teigė kontrolierė.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto