Augintinius bus būtina ženklinti mikroschemomis, keisis jų pasai

ELTOS nuotrauka

Nuo gruodžio 29 d. augintinius (šunis, kates, šeškus) bus privaloma ženklinti poodinėmis mikroschemomis, jiems taip pat bus išduoti naujos formos gyvūnų augintinių pasai.

Reikalavimai gyvūnų vežimui

Pasai ir ženklinimas keičiami įsigaliojus Europos Sąjungos (ES) reglamentui Nr. 576/2013, kuriuo nustatyti reikalavimai gyvūnų augintinių vežimui iš vienos ES valstybės į kitą ir jų įvežimui į ES teritoriją iš trečiųjų šalių.
Gyventojai, besiruošiantys keliauti su gyvūnais augintiniais ar įsigiję naminį gyvūną, turės pasirūpinti naujos formos dokumentais ir atkreipti dėmesį į augintinių keliones reglamentuojančių taisyklių pasikeitimus.
Priklausomai nuo to, į kokią šalį bus keliaujama, gali prireikti atlikti ir daugiau procedūrų ar tyrimų, pavyzdžiui, sugirdyti vaistų nuo helmintų, atlikti pasiutligės antikūnų titro nustatymo tyrimą laboratorijoje ir panašiai.

Galios ne visi dokumentai

Po gruodžio 29 d. galios ne tik naujos formos gyvūnų augintinių pasai, bet ir anksčiau išduoti seno pavyzdžio dokumentai, kurių numeriai yra iki LT 010500.
Naujus pasus veterinarijos gydytojai galės išduoti tik sveikiems gyvūnams, privalomai paženklintiems poodinėmis mikroschemomis arba tatuiruotėmis (jei jos padarytos iki 2011 m. liepos 3 d.). Poodinių mikroschemų kodai (tatuiruočių numeriai) bus susieti su identifikavimo dokumentuose įrašyta informacija.
Gyvūno augintinio pasas – tai privalomas dokumentas vežant šunis, kates, šeškus į kitas šalis, taip pat naudojamas nacionaliniu lygiu kaip gyvūno vakcinaciją nuo pasiutligės bei kitas atliktas veterinarines procedūras patvirtinantis dokumentas.

2 Atsakymai į “Augintinius bus būtina ženklinti mikroschemomis, keisis jų pasai”

  1. Deja, parašė:

    ženklinti reikės nuo 2016 metų visus augintinius, įskaitant ir kiemsargius. O rinkliavos rinkti negali tik Vilniaus savivaldybė (ten lodoriai žurnalsta briedą parašė). Visus augintinius būtina ženklinti. Labai laba gera tvarkas bus nuo 2016.

  2. Tikiuosi parašė:

    Kiemsargiu,kurie uz tvoros per savo amzeli taip ir neislenda, sita tvarka nepalies?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto