Aukcione parduotas pirmasis miško sklypas

Aukcionai parodė, kad yra norinčiųjų pasinaudoti galimybe įsigyti miško. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ir mūsų rajone jau įvyko pirmasis miško sklypo aukcionas. Iš viso šiemet planuojama parduoti devyniasdešimt miško sklypų.

Dalyvavo penki pretendentai

Pirmajame aukcione, kuriame dalyvavo penki pretendentai, buvo parduotas dviejų hektarų ploto valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypas, esantis Tirkšlių seniūnijoje, Užlieknės kadastro vietovėje. Pradinė sklypo kaina aukcione buvo 8 022 litai. Miško sklypas parduotas didžiausią sumą pasiūliusiam fiziniam asmeniui už 10 500 litų.
Nacionalinės žemės tarnybos atstovė spaudai Aušra Pociūtė „Santarvę“ informavo, kad valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų aukcionai vyksta kiekvieną mėnesį, juose aktyviai dalyvauja tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys. Aukcionai jau įvyko Radviliškio, Šiaulių, Telšių, Mažeikių rajonų ir Kalvarijos savivaldybėse.

Rengiami projektai

Rajono Žemėtvarkos skyriaus vedėjas Zigmantas Šimkus informavo, kad aukcionuose bus parduodami tie miškai, į kuriuos nėra pateikta prašymų atkurti nuosavybės teises ir kurie nėra priskirti valstybinės reikšmės miškams. Valstybinės miškų žemės sklypai, skirti parduoti, projektuojami rengiant žemės reformos žemėtvarkos projektus.
Šiuo metu parduoti rengiama 14 miško sklypų. Planuojama, kad aukcionas įvyks gegužės birželio mėnesiais.
Pagal darbo planą, šiemet iš viso numatyta parduoti apie devyniasdešimt miškų paskirties žemės sklypų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto