Auksodės bendruomenė – lyg viena didelė šeima

Nuotrauka iš bendruomenės archyvo

Keturioliktus metus gyvuojanti Auksodės kaimo bendruomenė jau turi nemažą įdirbį, yra suformavusi savas tradicijas. Bendruomenės pirmininkė įsitikinusi: susitelkus galima nuveikti daug reikšmingų darbų, pasiekti matomų ir žmonėms reikalingų rezultatų, tad jie gyvena kaip viena didelė šeima ir kol kas jiems neblogai sekasi.

Iš Auksūdyje gyvenančių pusketvirto tūkstančio žmonių trečdalis jų yra bendruomenės nariai, bet tai nereiškia, kad nemokantieji nario mokesčio negali dalyvauti bendruomenės veikloje.
„Priimame visus, nes tai yra mūsų žmonės, gyvenantys čia, einantys į renginius, norintys juose dalyvauti, tai kaip galėtume juos ignoruoti?“ – svarstė I. Braziulienė.
I. Braziulienė Auksodės kaimo bendruomenei oficialiai vadovauja šeštus metus, nors ir prieš tai bendruomenės reikalai jai buvo labai gerai žinomi – rašyti ir teikti projektus tekdavo jai.
„Projektai buvo mano arkliukas, minčių pamėtėdavo bendruomenės taryba, man atitekdavo tas rašytinis darbas. Aišku, įgyvendinti projektus taip pat padėjo bendruomenės taryba, nes, pavyzdžiui, vykdant bendruomenės namų renovaciją, buvo viešieji pirkimai, reikėjo prižiūrėti statybą – visa tai sužiūrėti ne moters galvai, tad reikėjo vyriškos pagalbos“, – sakė pašnekovė.
Taryboje su pirmininke tebėra dešimt žmonių, jiems padeda penki gatvių seniūnai, tad į tarybos susirinkimus susirenka iki keturiolikos žmonių.

Plačiau apie bendruomenės veiklą – „Santarvės“ laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto