Auksodiškiai minėjo kaimo jubiliejų

Nuotraukos iš asmeninio albumo

Šeštadienį Auksodės kaime šurmuliavo šventė. Auksodiškiai minėjo kaimo 350-ąjį jubiliejų.

Išaugo nuo trijų kiemų

Istoriniuose šaltiniuose Auksūdys arba, kaip vietiniams nuo seno priimtiniau, Auksodė pirmą kartą paminėta 1665 m. Viekšnių seniūnijos inventoriuje. Dokumente nurodyta, kad anuomet, kaimo kūrimosi pradžioje, jame buvo 3 kiemai. Nurodytos kiemų savininkų pavardės, turimas dirbamos žemės kiekis ir privalomi mokėti mokesčiai. Manoma, jog iš pradžių jame galėjo gyventi apie trisdešimt gyventojų.

Vietiniai žmonės kaimo pavadinimą sieja su žodžiu „auksas“. Nors dokumentuose yra įteisintas originalus kaimo pavadinimas Auksūdys, vietiniams priimtinesnis – k Auksodės vardas. Kadaise mėginta gyventojams priimtinesnį vardą įteisinti, tačiau kalbininkams nepritarus, dabar Laižuvos seniūnijoje esantį kaimą vadina Auksūdžiu, kiti – Auksode.

Sulaukė svečių

Auksodės kaimo bendruomenės pirmininkė Ingrida Braziulienė jubiliejinę šventę vadina pavykusia. Pirmiausia dėl to, kad pakilios nuotaikos negadino lietus.
Pasak pirmininkės, šventėje dalyvavo ne tik dabartiniai auksūdiškiai, bet ir čia užaugę, gyvenę, dirbę žmonės.
Auksodę aplankė šiuo metu Jurbarke gyvenantis buvęs kolūkio pirmininkas Vytautas Lekešys. Jis yra Auksodėje esančio parko įkūrėjas, jam vadovaujant parkas buvo pasodintas. Kaimo 350-ajam jubiliejui įamžinti svečias pasodino ąžuoliuką.
Kitas buvęs auksodiškis, dabar Kaune gyvenantis Povilas Brazdauskis, kaimui atsiuntė 1942 metų senojo Auksodės kaimo ir jo apylinkių žemėlapį. Jame surašytos pavardės tų žmonių, kurie kadaise tose vietovėse gyveno.
Pasak I. Braziulienės, seniesiems auksūdiškiams buvo įdomu šį žemėlapį patyrinėti, prisiminti buvusius kaimynus, pažinotus žmones.
Plačiau apie šventę – „Santarvės“ laikraštyje

3 Atsakymai į “Auksodiškiai minėjo kaimo jubiliejų”

  1. Diana parašė:

    Puiki šventė. Matosi kad organizatoriai myli savo kaimą. Stiprybės ir neissenkanciu minčių,šaunuoliai.

  2. OTUONS parašė:

    VESKAS BUT GERA BOVE ,JEI NE TA SNAPSE VELS ,VIENAM …..:PRUOT VESA ATIEM:))

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    na sauni svente,organizatoriams 10,gerai ,kad yra dar tokiu zmoniu,kuriem rupi, kaimo zmogus aciuuuuuu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto