Auksūdyje duris atvėrė pirmasis rajone daugiafunkcis centras

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį oficialiai atidarytas pirmasis Mažeikių rajone universalus daugiafunkcis centras. Į tokio centro atidarymo šventę pakvietė auksūdiškiai.


Tapo kaimo centru 

Naujasis per devynis šimtus tūkstančių litų kainavęs daugiafunkcis centras tapo Auksūdžio kaimo širdimi – po vienu stogu telpa net kelios įstaigos. Čia įsikurs biblioteka, kultūros namai, vaikų darželio grupė. Taip pat veiks medicinos kabinetas, kur savo paslaugas teiks atvykstantys medikai. 
Universalaus daugiafunkcio centro įkūrimo idėjos autorė ir iniciatorė, bendruomenės pirmininkė Ingrida Braziulienė „Santarvei“ sakė, kad visos naujovės palengvins ir teigiamai paveiks kaimo gyvenimą.
„Vienas iš tokių palengvinimų galėtų būti tai, kad universaliame daugiafunkciame centre veiks medicinos kabinetas, kuris bus skirtas atvykstantiems medikams. Tikimės, kad prireikus atvyks šeimos gydytojai ar pediatrai, nes vien šiais metais mūsų kaime gimė penki mažyliai“, – apie būsimas naujoves kalbėjo I. Braziulienė.


Lankys darželinukai 

Taip pat tikimasi, kad iš dabar darželio grupę lankančių dvylikos vaikų išaugs ir pirmieji pirmokai, kurie mokysis tame pačiame daugiafunkciame centre. 
„Kol kas vaikams yra tik dvylika vietų. Toks buvo poreikis. Manome, kad ateityje vaikų dar padaugės, tuomet bus ir galimybė plėstis“, – sakė I. Braziulienė.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, kad čia užsiėmimą ras ir vyresnio amžiaus kaimo gyventojai. Kas norės, galės lankyti čia organizuojamus renginius.


Negailėjo dovanų

Pasveikinti su įkurtuvėmis auksūdiškių atvyko rajono valdžios, švietimo ir kitų įstaigų vadovai, Savivaldybės tarybos nariai. Jie gražių žodžių negailėjo tiek I. Braziulienei, tiek šiuo metu daugiafunkcio centro direktoriaus pareigas laikinai einančiai Oksanai Gaidamovičienei. 
Svečiai šeimininkus apipylė dovanomis, nepamiršdami ir mažųjų gyventojų, kurie pradėjo lankyti pirmąją darželio grupę. Naujakuriams buvo dovanojamos gėlės, knygos, valstybės vėliava ir kitos naujuose darbuose praversiančios praktiškos dovanos.
Laižuvos seniūnas Algimantas Auškalnis padovanojo raudonąjį klevą, kuris buvo pasodintas naujosios įstaigos teritorijoje.

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto