Automobilis pievelėje – mokėk baudą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministerija siūlo suteikti visas teisines galimybes aplinkos apsaugos pareigūnams bausti vairuotojus už miško paklotėje, pievoje, prie vandens telkinio ar neleistinoje saugomos teritorijos vietoje pastatytą automobilį.
Kol kas per metus mažeikiškiai aplinkosaugininkai nubaudžia tik vieną kitą tokį pažeidėją.

Siūlo įteisinti pataisas

Dabar aplinkosaugininkai tokius pažeidėjus gali bausti tik jų akivaizdoje, o aptikę paliktą automobilį be vairuotojo neturi teisės surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolo. Todėl dažniausiai ne vietoje paliktų automobilių savininkai lieka nenubausti.
Minėtajam siūlymui įgyvendinti Aplinkos ministerija parengė Administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas ir pateikė jas Vyriausybei svarstyti. Atsižvelgus į tai, kad pažeidimą gali būti padaręs ir ne transporto priemonės savininkas, siūloma Saugaus eismo automobilių keliais įstatymu jį įpareigoti, kad duomenis apie jam priklausančią transporto priemonę vairavusį asmenį teiktų ne tik policijos, bet ir aplinkos apsaugos pareigūnams. Tais atvejais, kai savininkas aplinkosaugininkams nepateikia reikiamų duomenų, jam turi būti numatyta administracinė nuobauda.
Jeigu būtų priimtos Aplinkos ministerijos siūlomos teisės aktų pataisos, tai padėtų ne tik nubausti neleistinoje vietoje statomų automobilių vairuotojus, bet ir gerokai sumažinti miško pakločių, pievų, pakrančių niokojimą.

Mažeikiškiai pasižymi ir kurorte

Tiek užpernai, tiek pernai mažeikiškiai aplinkosaugininkai nubaudė po vieną rajono gyventoją dėl neteisėto važiavimo per žolinę dangą ar miško paklotę.
„Šiuos pranešimus apie pažeidimus gavome iš Palangos. Ten vietinės aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai rengia reidus su policija, pažeidėjų automobilius nufotografuoja. Kadangi transporto priemonės registruotos mūsų rajone, jie siunčia pranešimus mums, mes ir baudžiame.
O baudos palyginus griežtos – nuo penkiasdešimties iki penkių šimtų litų“, – informavo rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.
Jeigu bus pritarta Aplinkos ministerijos siūlymui duomenis apie Saugomos teritorijos įstatymą pažeidusius transporto priemonės savininkus pateikti ir aplinkosaugininkams, daugiau baudų būtų skiriama ir vandens telkinių apsaugos zonos arba pakrančių apsaugos juostų režimo pažeidėjams.
Pernai buvo nubaustas tik vienas pažeidėjas, savo transporto priemonę pastatęs arčiau nei leistina prie Pašerkšnės tvenkinio.

Gresia piniginės baudos

Aplinkosaugininkai primena, kad pakrantės apsaugos juostose draudžiama statyti automobilius arčiau kaip dvidešimt penki metrai nuo vandens telkinio kranto. Ypač tai pasakytina apie Plinkšių ežero, kuris yra kraštovaizdžio draustinis, pakrantes.
Vairuotojai, kurie su priekaba prie vandens atsiveža valtis, raginami patraukti savo transporto priemones į saugojimo aikšteles, o ne palikti jas apsaugos juostoje. Už tokį taisyklių nesilaikymą gresia įspėjimas arba bauda nuo šimto iki penkių šimtų litų.
Kitais atvejais yra atsižvelgiama į konkretaus vandens telkinio plotą, bet apsaugos juosta mažiausiam telkiniui gali būti penki metrai.
Taip pat visi vairuotojai ir transporto priemonių savininkai privalo atminti, kad nepaklusimas teisėtam uniformuoto aplinkos apsaugos agentūros pareigūno reikalavimui sustoti gresia pinigine bauda nuo penkių šimtų iki tūkstančio litų.

10 Atsakymų į “Automobilis pievelėje – mokėk baudą”

 1. JANINA parašė:

  Šisbeitauskas str.”Pagavai keturkojį….”gerai “pagavo”Šideikienę

 2. taip parašė:

  senai laikas bausti masinas stato kur tik nori ant zolyno saligatviu jei galetu tai dar ir i laptine ivaziuotu,bausti ir kuo griesciau.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  uždės mokestį auto ir nebeliks klausimo kur tas mašinas dėt :D :D :D

 4. zinote, parašė:

  bausti reikia ne masinu savininkus, o valdini kus,kurie nepadaro stovejimo aiksteliu prie ezeru, poilsiavieciu. Viesejau uzsieny, ten viskas sutvarkyta,vietu masinoms kiek nori,ir visi patenkinti, o baust pas mus visi greiti, bet kur detis su tom masinom ir kiemuose,ir poilsiavietese? Stai kur klausimas

 5. to mozepa parašė:

  taip, taip… o paskui vaikai stovėjimo aikštelėse lai žaidžia. itint su kamuoliu tarp mašinų :D jei jau žalią veją taip naikint noro turi.

 6. R. parašė:

  Dar ir už važiavimą per veją reiktų nuskausmint

 7. mozepa parašė:

  Bucikai neissiplesk, as pabreziau, kad reikia tvarkos kiemuose, parkai ir miskai turi buti tvarkingai tvarkomi, o ne buciku iskertami.

 8. bucikas to mozepa parašė:

  Jus teisus, kam ta veja, as dar pasiulyciau iskirst visus miskus ir parkus, tas vietas uzasfaltuot, oi kiek daug butu stovejimo aiksteliu ir mozepa patenkintas liktu…

 9. mozepa parašė:

  Pirma reikia sutvarkyti kiemus, kad butu kur auto statyti, o tos zalios vejos perdaug uzima ploto, nes tai sunu nusilengvinimo vieta, vistiek jose tik nupjaunama zole ir viskas ir atrodo jos baisios.

 10. Tadas parašė:

  Seniai laikas sutvarkyti tuos, kurie savo automobilius stato ant vejos namų kiemuose..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto