Automobilių sumažėjimą lėmė jų išregistravimo tvarka

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pagal spalio mėnesį paskelbtus šalies kelių transporto priemonių registro duomenis, Mažeikių rajone transporto priemonių nuo metų pradžios sumažėjo daugiau kaip 12 tūkst.
Manoma, kad įsigaliojus Seimo priimtoms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms, šis skaičius vėl padidės.

Pasiekia pranešimai

Ne vienas mažeikiškis iš valstybės įmonės „Regitra“ spalį gavo pranešimus, kad jo transporto priemonė yra išregistruota. Juose paaiškinta, kad iš Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos ir Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro negauta duomenų, kad pašalintos priežastys, dėl kurių leidimas transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme buvo sustabdytas.
Pranešime taip pat informuojama, kad valstybiniai registracijos numeriai pripažįstami negaliojantys ir juos reikia grąžinti valstybės įmonei „Regitra“. Transporto priemonė vėl galės dalyvauti viešajame eisme tik iš naujo ją įregistravus bendra tvarka, kai bus pereita valstybinė techninė apžiūra arba ji bus apdrausta privalomuoju draudimu.

Sumažėjo transporto priemonių

Nuo liepos pirmosios įsigaliojusi Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisa, kai nustatytų reikalavimų neatitinkančios transporto priemonės yra išregistruojamos, gerokai pakoregavo kelių transporto priemonių registro duomenis.
Visoje šalyje net 36 procentais, tai yra beveik 820 tūkst., sumažėjo transporto priemonių, jų šiuo metu registruota daugiau kaip 1 mln. 456 tūkst.
Labiausiai sumažėjo lengvųjų automobilių (640 490) parkas, išregistruoti daugiau kaip 23 tūkstančiai motociklų bei 77 tūkstančiai krovininių automobilių.
Mažeikių rajone sausio mėnesį Kelių transporto priemonių registre buvo užregistruota beveik 40 tūkstančių transporto priemonių, spalį jų liko tik truputį daugiau kaip 27 tūkstančiai.
Daugiausiai per metus mūsų rajone sumažėjo lengvųjų automobilių – išregistruota 9372, liko 22 348, registre per metus nebeliko 431 motociklo, dabar jų mūsų rajone registruota 453.

Pataisos dar negalioja

Artimiausiu metu transporto priemonių skaičius vėl gali gerokai padidėti – lapkričio šeštąją Seimas priėmė dar vienas penkis mėnesius galiojusio saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, pagal kurias iš karto bus išregistruojami tie automobiliai, kurių savininkai draudimu ar technine apžiūra nepasirūpins ilgiau nei 180 dienų, o ne 90 dienų, kaip buvo pastaruoju metu.
Pagal Seimo priimtas pataisas, įtvirtinta galimybė automobilio leidimą dalyvauti viešajame eisme sustabdyti trejiems metams, o ne metams, kaip buvo numatyta nuo liepos  pirmosios. Taip pat išregistruotų transporto priemonių savininkams nebereikės valstybės įmonei „Regitra“ grąžinti transporto priemonių valstybinių numerių.
„Kol kas galioja senoji tvarka, nes Seimo lapkričio 6-ąją priimtos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27-ojo straipsnio pataisos dar neįsiteisėjo. Jos turi būti pasirašytos šalies Prezidentės, taip pat paskelbtos Teisės aktų registre.
Tvarką, kaip vėl bus atkuriama jau išregistruotų transporto priemonių teisinė padėtis, turi patvirtinti Vidaus reikalų ministerija. Kai ji bus patvirtinta, apie būtinas procedūras valstybės įmonė „Regitra“ informuos“, – sakė VĮ „Regitra“ viešųjų ryšių specialistė Laimutė Užupė.

One Reply to “Automobilių sumažėjimą lėmė jų išregistravimo tvarka”

  1. gerai, parašė:

    kieme neliko vieno grabo nuo pernai metų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto